Dział Publicystyka Tego Słuchają #1 Daria Zawiałow

Tego Słuchają #1 Daria Zawiałow

Mamy dla Was nową rubrykę. Pewnie kojarzycie „Tego słuchamy”, miejsce gdzie redaktorzy polecają Wam pięć utworów, których ostatnio często słuchają. Teraz do tego dołącza rubryka „Tego słuchają”, gdzie swoje pięć utworów polecają mniej lub bardziej znane osoby. Na początek piątkę kawałków przygotowała dla Was Daria Zawiałow.

St. Vincent – Los Ageless

Jakiś czas temu odkryłam fantastyczną Annie i ten numer. Nie mogę się z nim rozstać. Świetny, prześmiewczy tekst obnażający tak zwany ‚showbiz’. No i ta zmysłowa gitara. Sztos!

Sufjan Stevens – Mystery Of Love

Utwór zaczerpnięty z soundtracku do ”Call Me By Your Name”. Przepiękny i wzruszający. Filmu jeszcze nie widziałam, dopiero wszedł na ekrany kin, także na dniach biegnę i napawam się pięknem – na pewno będzie go dużo!

The Black Keys – 10 Lovers

Ostatnio wracam do tego utworu często. Jest to moja ulubiona piosenka z albumu ”Turn Blue”. Ciężko powiedzieć co mnie w niej tak ujmuje, po prostu jest świetna.

Sick Of Sarah – One Night Stand

Bardzo lubię ten girls band, są takie ”dziewczyńskie”. Ostatnio słucham tego numeru często w samochodzie. Szkoda, że ich muzyka nie odnosi większego, bardziej spektakularnego sukcesu.

NiXes – Paper Plane

To nówka sztuka od Ani Rusowicz i jej nowego, jakże doskonałego projektu NiXes. Przepiękny teledysk, ale ten utwór! Ma rewelacyjny klimat, gitary świetnie brzmią. Motyw podróży można wyobrazić sobie nawet bez oglądania klipu. Bardzo mi się to podoba.

***

Redakcja All About Musichttp://allaboutmusic.pl
Redakcja portalu All About Music.

Popularne