Dział NewsGarść informacji

Taylor Swift wygrała pozew sądowy o molestowanie seksualne

Taylor Swift jakiś czas temu wytoczyła pozew sądowy byłemu prezenterowi radiowemu. Dziś znamy werdykt.

Ława przysięgłych w amerykańskim stanie Kolorado uznała pozew wokalistki przeciwko byłemu prezenterowi radiowemu Davidowi Muellerowi, obarczając go winą za molestowanie seksualne. Cała sprawa miała miejsce w 2013 roku, po koncercie gdy pozowała do zdjęć. Swift oskarżyła Muellera o to, że włożył jej rękę pod spódniczkę i dotknął jej pośladka.

Przysięgli uznali, że zarzuty są wiarygodne i nakazali wypłacenia wokalistki odszkodowania w symbolicznej kwocie jednego dolara. Adwokaci wokalistki utrzymują, że chodziło tylko o zasady moralne, a nie o pieniądze.

Mam nadzieję, że w ten sposób pomogę tym, czyje głosy powinny zostać wysłuchane. Dlatego w najbliższej przyszłości będę wspierać organizacje, które pomagają ofiarom molestowania seksualnego bronić się w sądach – powiedziała po werdykcie przysięgłych Taylor Swift.

Jednocześnie został odrzucony drugi pozew, który z kolei został założony przez Muellera przeciwko wokalistce. Domagał się on odszkodowania za utraconą pracę z winy Swift.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *