Ponad tydzień od premiery krążka Soma 0,5 mg od Taconafide, zapowiadający go singiel zdobywa tytuł Utworu Tygodnia. Druga pozycja ponownie należy do Dua Lipy, a na podium powraca jeden z polskich artystów.

Dziś mija dokładnie miesiąc od momentu, w którym utwór Tamagotchi autorstwa Taco Hemingwaya i Quebonafide trafiło do sieci. Raperzy z ich nowym albumem podbijają praktycznie wszystkie możliwe listy przebojów w Polsce, nic więc dziwnego, że znaleźli się również na szczycie tej naszej.

Tuż za nimi, drugi raz z rzędu, na pozycji drugiej melduje się Dua Lipa z jej przebojem IDGAF. Najlepszą trójkę domyka Baranovski. Jego Dym, który w ubiegłym tygodniu zaliczył spadek o kilka pozycji, powraca na swoją najlepszą pozycję. Ostatnio debiutował na niej podczas 228. notowania.

Czwarte miejsce należy duetu Merk & Kremont. Ich utwór Sad Story (Out of Luck) ostatnio otwierał całe zestawienie. Dalej spadek o dwa oczka zaliczają Kedrick Lamar i SZA z singlem promującym soundtrack do filmu Czarna Pantera. Na szóstej i siódmej lokacie, które należą kolejno do Imagine Dragons i Justina Timberlake’a, dwa spore awansy. Amerykański zespół zalicza skok o pięć oczek, natomiast Justin o sześć pozycji. Gorzej poradziła sobie w tym tygodniu Sarsa. Motyle i ćmy 230. notowanie spędzają na ósmym miejscu, czyli o cztery gorszym niż ostatnio.

Najlepszą dziesiątkę domykają utwory Breathe, za którym stoją Jax Jones i Ina Wroldsen oraz Dancing od Kylie Minogue.

Z poczekalni w tym tygodniu awansują aż trzy piosenki. Pierwszą z nich jest Say Something od Justina Timberlake’a. Utwór ten będzie drugim w wykonaniu artysty, który znajdzie się najlepszej dwudziestce notowania. Na Wasze głosy liczyć będzie jeszcze dwójka artystów. Shawn Mendes z jego singlem In My Blood oraz George Ezra.

Ze względu na to, że te utwory ostatnie trzy tygodnie spędziły na miejscach 16-20, z naszej listy odpada God’s Plan od Drake’a oraz Katasza 2017 autorstwa polskiego zespołu Hey. Tym samym następna edycja Utworu Tygodnia będzie pierwszą od kilku tygodni, na której zobaczycie pełne 20 utworów w notowaniu.