Informacje prasowe

Sylwia Grzeszczak z Bursztynowym Słowikiem podczas Polsat SuperHit Festiwal 2018Sylwia Grzeszczak otrzymała z rąk Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego – Bursztynowego Słowika podczas pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2018. Artystka w przebojowym koncercie jubileuszowym podsumowała 10 lat na polskiej scenie muzycznej. Wcześniej Opera Leśna w Sopocie rozbrzmiewała przebojami artystów, których płyty i single w ostatnich miesiącach pokryły się platyną i diamentem, wyznaczając rekordy sprzedaży. Na bis minirecital dał najgorętszy artysta ostatnich miesięcy – Sławomir.

fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2018 scena mieniła się odcieniami platyny i diamentu.

Koncert Platynowy” otworzył Sławomir hitem „Miłość w Zakopanem”, który natychmiast porwał  sopocką publiczność z miejsc. Chwilę później sceną zawładnęły znane jeszcze z lat 80. „Kaczuszki”, które okazały się najczęściej odtwarzanym w polskim YouTubie klipem w 2017 roku. Wielu mogło uronić łzę, obserwując występ Maryli Rodowicz, która dokładnie po 45 – latach od premiery ponownie wykonała w Sopocie legendarną „Małgośkę”. W 1973 roku na scenę wjechała maluchem ubrana w słynną bananową spódnicę. Przebój w nieco unowocześnionej, rockowej aranżacji wypadł równie wspaniale jak 45 lat temu, a Maryla długo nie schodziła ze sceny oklaskiwana przez publiczność. Wspaniałe show z tancerzami dała również Doda, której singiel „Riotka” jest już platynowy. Po występie Marcina Millera i zespołu Boys, którzy tego wieczoru wykonali hit „Najpiękniejsza dziewczyno”, sopocka publiczność odśpiewała „Sto lat” dla wokalisty, który obchodzi swoje urodziny dokładnie 26 maja. „Koncert Platynowy” swoimi przebojami wypełnili również Michał Szpak, Ania Dąbrowska, Natalia Nykiel, Mateusz Ziółko, Cleo, Kortez, Ewelina Lisowska, Artur Andrus, Popek, Kali oraz Piękni i Młodzi.

Sześć największych przebojów z 10 lat swojej kariery wykonała w Sopocie księżniczka polskiego popu – Sylwia Grzeszczak. Publiczność śpiewała wszystkie piosenki razem z nią, m.in. „Księżniczkę”, „Tamtą dziewczynę” czy „Małe rzeczy”. W Operze Leśnej Sylwia zaśpiewała również ze swoim mężem Liberem nową piosenką „Dobre myśli”. Sylwia Grzeszczak odbierając Bursztynowego Słowika, dziękowała swoim fanom i wszystkim widzom za wsparcie, które czuje od początku swojej kariery.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu sceną ponownie zawładnął Sławomir z żoną Kajrą, którego debiutancka płyta „The Greatest Hits” jest już podwójnie platynowa. Gwiazdor rock-polo zaśpiewał m.in. swój pierwszy hit „Megiere” i „Ni mom hektara”, a wieczór zakończył tak, jak go rozpoczął hitem „Miłość w Zakopanem”.

Podczas pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2018 wszystkim artystom towarzyszyła 40-osobowa orkiestra pod dyrekcją Tomka Szymusia.

………………………………….

Polsat SuperHit Festiwal 2018 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). Patronami medialnymi Polsat SuperHit Festiwal 2018 są radio RMF FM oraz Tele Tydzień.

Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2018 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny partner flotowy – Grupa Zdunek.

Tags
Show More


Related Articles

3 Comments

    1. Ale Słowik nie jest za 10 lat tylko za osiągniecia 👍 Jeśli ktoś 7 lat z rzędu wystepuje na festiwalu w Sopocie bo jego osiągnięcia każdego roku mu na to pozwalają to chyba zasługuje na tą nagrodę 😏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.