Dzisiaj startuje kolejny nasz cykl – Świeżaki. Rubryka nie co podobna do Rising Stars, jednak poświęcona mniej znanym lub zupełnie raczkującym artystom na rynku muzycznym. Bohaterem pierwszego artykułu jest młody Holender. O kogo chodzi? Przeczytajcie sami.

Olivier Heim  jest Holendrem, który urodził się w USA, a wychował w Luksemburgu. Artysta jest laureatem prestiżowych nagród: Fryderyk 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Paszport Polityki 2012 i plebiscytu Ale Sztuka 2012. Utwory z nadchodzącego albumu miał okazję zaprezentować na Primavera Sound Festival 2014, gdzie został okrzyknięty objawieniem przez znaczący muzyczny portal Mindies, OFF Festival 2014 i Reeperbahn Festival 2014.

25 listopada odbyła się oficjalna premiera długo oczekiwanej, solowej płyty Oliviera Heima zatytułowanej A Different Life. Album jest dostępny w iTunes store, a także w popularnych serwisach streamingowych m.i. Spotify. Już wkrótce fizyczny krążek będzie można kupić w sklepie online wydawnictwa Lado ABC. WY jeszcze dzisiaj będziecie mieli okazję wygrać u nas ten album.

Album A Different Life jest podsumowaniem twórczego i pracowitego czasu po zawieszeniu działalności Tres.b, a także wszystkich zmian, jakie zaszły w życiu artysty. Połączenie elektrycznych gitar z przestrzennym brzmieniem instrumentów klawiszowych i eterycznym wokalem, to nowy kierunek na muzycznej drodze Oliviera. Artysta będzie promował nowy album także w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Krążek to zbiór 9 autorskich kompozycji, a wśród nich singiel Ocean, do którego teledysk ukazał się w październiku. Wszystkie utwory zostały nagrane, zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza. Za mastering odpowiada nominowany do nagrody Grammy Joe Lambert, który współpracował z takimi gwiazdami jak Toro y Moi, Deerhunter, The National. Autorkami zdjęcia okładkowego są Zuza Golińska i Magdalena Łazarczyk. Oprawą graficzną płyty zajęła się Zuza Golińska. Znani i cenieni dziennikarze muzyczni o nowym materiale powiedzieli:

W ramach trasy koncertowej artysta zagra w:

  • 30.11 – Kraków, Piękny pies
  • 05.12 – Poznań, Trochę kultury
  • 06.12 – Wrocław, Łykend

Płyta dostępna pod linkiem:

http://olivierheim.bandcamp.com/

Pamiętajcie, że ciągle możecie zgłaszać się do naszej rubryki, jeżeli macie pomysły kto może być jej bohaterem, natrafiliście na kogoś interesującego bądź sami tworzycie muzykę. Nasz mail: swiezaki@allaboutmusic.pl.

Marta Mrowiec
Gdyby nie muzyka zapewne więcej pisałaby o książkach. Gdyby nie książki pewnie więcej pisałaby o muzyce. Słucha głównie rapu, ale jest też otwarta na to co dziwne, eksperymentalne i odkrywcze. Unika przeciętności i tego co akurat modne, chyba że jest dobre. Często wraca do starszych,polskich kawałków, które mają swój specyficzny klimat.
Poprzedni artykułOne Hit Wonder. Krótka historia grupy The Calling i jej jedynego, wielkiego przeboju – Wherever You Will Go. Felieton Kuby Koziołkiewicza
Następny artykułŚwieżaki. Wygraj album Oliviera Heima, A Different Life