Dział PublicystykaŚwieżaki

Świeżaki: Olivier HeimDzisiaj startuje kolejny nasz cykl – Świeżaki. Rubryka nie co podobna do Rising Stars, jednak poświęcona mniej znanym lub zupełnie raczkującym artystom na rynku muzycznym. Bohaterem pierwszego artykułu jest młody Holender. O kogo chodzi? Przeczytajcie sami.

Olivier Heim  jest Holendrem, który urodził się w USA, a wychował w Luksemburgu. Artysta jest laureatem prestiżowych nagród: Fryderyk 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Paszport Polityki 2012 i plebiscytu Ale Sztuka 2012. Utwory z nadchodzącego albumu miał okazję zaprezentować na Primavera Sound Festival 2014, gdzie został okrzyknięty objawieniem przez znaczący muzyczny portal Mindies, OFF Festival 2014 i Reeperbahn Festival 2014.

25 listopada odbyła się oficjalna premiera długo oczekiwanej, solowej płyty Oliviera Heima zatytułowanej A Different Life. Album jest dostępny w iTunes store, a także w popularnych serwisach streamingowych m.i. Spotify. Już wkrótce fizyczny krążek będzie można kupić w sklepie online wydawnictwa Lado ABC. WY jeszcze dzisiaj będziecie mieli okazję wygrać u nas ten album.

Album A Different Life jest podsumowaniem twórczego i pracowitego czasu po zawieszeniu działalności Tres.b, a także wszystkich zmian, jakie zaszły w życiu artysty. Połączenie elektrycznych gitar z przestrzennym brzmieniem instrumentów klawiszowych i eterycznym wokalem, to nowy kierunek na muzycznej drodze Oliviera. Artysta będzie promował nowy album także w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Krążek to zbiór 9 autorskich kompozycji, a wśród nich singiel Ocean, do którego teledysk ukazał się w październiku. Wszystkie utwory zostały nagrane, zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza. Za mastering odpowiada nominowany do nagrody Grammy Joe Lambert, który współpracował z takimi gwiazdami jak Toro y Moi, Deerhunter, The National. Autorkami zdjęcia okładkowego są Zuza Golińska i Magdalena Łazarczyk. Oprawą graficzną płyty zajęła się Zuza Golińska. Znani i cenieni dziennikarze muzyczni o nowym materiale powiedzieli:

W ramach trasy koncertowej artysta zagra w:

  • 30.11 – Kraków, Piękny pies
  • 05.12 – Poznań, Trochę kultury
  • 06.12 – Wrocław, Łykend

Płyta dostępna pod linkiem:

http://olivierheim.bandcamp.com/

Pamiętajcie, że ciągle możecie zgłaszać się do naszej rubryki, jeżeli macie pomysły kto może być jej bohaterem, natrafiliście na kogoś interesującego bądź sami tworzycie muzykę. Nasz mail: swiezaki@allaboutmusic.pl.

Tags
Show More


Marta Mrowiec

Gdyby nie muzyka zapewne więcej pisałaby o książkach. Gdyby nie książki pewnie więcej pisałaby o muzyce. Słucha głównie rapu, ale jest też otwarta na to co dziwne, eksperymentalne i odkrywcze. Unika przeciętności i tego co akurat modne, chyba że jest dobre. Często wraca do starszych,polskich kawałków, które mają swój specyficzny klimat.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.