Chart Watch Billboard Świetna passa Ariany Grande przerwana. Pokonało ją La Flame

Świetna passa Ariany Grande przerwana. Pokonało ją La Flame

Raper otwiera zarówno zestawienie albumów, jak i listę najlepiej sprzedających się singli. 


BILLBOARD 200


Travis Scott skorzystał na tym, że ostatni tydzień nie przyniósł większych muzycznych premier (poza albumem 6ix9ine’a, ale o tym zaraz) i wrócił na fotel lidera wraz ze swoim krążkiem Astroworld. Skok sprzedaży o 60% w porównaniu do ostatniego notowania raper zawdzięcza głównie wyprzedaży merchu na Cyber Monday. Każdy sprzedany brelok, czapka, T-shirt itd. zawierał bowiem jedną cyfrową kopię Astroworld w zestawie, a więc liczył się do ogólnego wyniku. Oprócz tego 28. listopada Skrillex opublikował remix do singla Sicko Mode, który ostatnie tygodnie spędza na podium Hot 100.

Drugie miejsce zajął 6ix9ine z płytą DUMMY BOY. Krążek uzyskał wynik 66 tys. unitów, a więc wynik tylko o 5 tys. słabszy od Astroworld. Pod uwagę należy jednak wziąć to, że premiera albumu odbyła się 27. listopada, a nie 23.; przez co Tekashi “stracił” cztery dni w zestawieniu. Plus, leak DUMMY BOYa do sieci trafił już w sobotę.

Całe to zamieszanie spowodowane jest tym, że 6ix9ine obecnie spędza czas w areszcie z zarzutami za m. in. napad z bronią czy udział w morderstwie. 69 chcąc dowieść swojej niewinności czeka właśnie na rozprawę, którą sąd wyznaczył na 4 września 2019 roku.
A co o raperze sądzą redaktorzy odpowiedzialni za Billboard? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć na ich Twitterze:

Michael Bublé w przeciwieństwie do 6ix9ine’a ma za to wspaniałą okazję do świętowania. Jego dwa albumy znalazły się w najlepszej piątce! Na najniższy stopień podium spadł krążek Love, natomiast na piątym pojawiła się się płyta Christmas z 2011 roku.
Taki sukces przez ostatnie dwa lata osiągnęli jedynie XXXTentacion, Future i Pentatonix.

Między albumami Michaela znalazł się soundtrack do filmu A Star Is Born, który niedawno miał swoją premierę w naszym kraju. Szóste miejsce zajmuje za to muzyka z Bohemian Rhapsody.

Na siódmym pojawił się kolejny świąteczny krążek – Christmas Is Here od wspomnianej wyżej grupy Pentatonix. A Top 10 w tym tygodniu domykają: Drake z płytą Scorpion, ścieżka dźwiękowa do The Greatest Showman oraz Lil Baby i Gunna z płytą zatytułowaną Drip Harder.

# Artist Album Change Units % chg
1 Travis Scott Astroworld +6 71,000 +60%
2 6ix9ine DUMMY BOY DEBUT 66,000
3 Michael Bublé Love -1 58,000 48%
4 Lady Gaga & Bradley Cooper A Star Is Born = 53,000 -14%
5 Michael Bublé Christmas +15 44,000 +56%
6 Queen Bohemian Rhapsody = 43,000 -11%
7 Pentatonix Christmas Is Here! +10 43,000 +38%
8 Drake Scorpion = 39,000 -10%
9 Various Artists The Greatest Showman +10 35,000 +22%
10 Lil Baby & Gunna Drip Too Hard +2 34,000 -10%
https://www.youtube.com/watch?v=PJWHAiDARMQ

BILLBOARD HOT 100


La Flame w końcu dopiął swego na liście singli. Siedemnaście tygodni, w tym cztery na drugim stopniu podium. Tyle czasu zajęła droga Sicko Mode na szczyt. W jego zdobyciu z pewnością pomógł wydany remix tego utworu przez Skrillexa oraz fakt, że w ubiegłym tygodniu Astroworld było największym bestsellerem w Stanach. Tym samym Travis dołącza do Drake’a i Camili Cabello, czyli dwójki artystów, którym również udało się zdominować obie listy. W ubiegłym roku taki sukces świętować mogli Ed Sheeran oraz Kendrick Lamar.

Pierwszego miejsca raperowi musiała ustąpić Ariana Grande. Uspokajamy jednak wszystkich fanów – wyświetlenia z jej rekordowego teledysku do Thank U, Next będą się liczyć dopiero za tydzień, więc Ari ma wielkie szanse na powrót.

Podium w tym tygodniu zamyka Happier od Marshmello i Bastille. Swoją pozycję utrzymuje również Halsey z utworem Without Me, natomiast Panic! at the Disco po raz pierwszy w karierze trafiają na piąte miejsce Hot 100 z singlem High Hopes. Powody do świętowania ma również Sheck Wes. Jego hit Mo Bamba awansował na szóstą pozycję.

Kodak Black, Travis i Offset z kawałkiem ZEZE meldują się na siódmej lokacie. Oczko niżej kolejni raperzy, Lil Baby oraz Gunna i ich Drip Too Hard. Dziewiąte miejsce należy do Maroon 5 i Cardi B, natomiast dziesiątkę zamyka Lucid Dreams od Juice WRLD’a.

https://www.youtube.com/watch?v=6ONRf7h3Mdk
  1. Sicko Mode (+1)
  2. Thank U, Next (-1)
  3. Happier (=)
  4. Without Me (=)
  5. High Hopes (+1)
  6. Mo Bamba (+1)
  7. ZEZE (+3)
  8. Drip Too Hard (+1)
  9. Girls Like You (-1)
  10. Lucid Dreams (-5)

Najpopularniejsze (48h)