Ostatnio została przyznana skandynawska nagroda za najlepszą płytę roku. Laureatką wyróżnienia została Susanne Sundfør, której udało się pokonać jedenastu innych kandydatów.

Susanne Sundfør z nagrodą Nordic Music Prize 2018

Nordic Music Prize to przyznawana od 2011 roku nagroda dla najlepszej nordyckiej płyty roku. Za sprawą Susanne Sundfør po raz trzeci z rzędu zwycięzcą okazał się artysta pochodzący z Norwegii.

Wyróżniona płyta wspomnianej wokalistki, Music for People in Trouble ukazała się 8 września 2017 roku. Promowały ją single Undercover oraz Mountaineers. Do tegorocznego rozdania nagród było nominowane łączne dwanaście wydawnictw, w tym między innymi Utopia od Björk, Two Trains islandzkiego wokalisty Högniego czy ostatnia płyta Fever RayPlunge. Susanne Sundfør do Nordic Music Prize byłą już nominowana w 2011 i 2013 roku, jednak nagrodę udało jej się zdobyć dopiero teraz.

Arkadiusz Zroślak
Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.
Poprzedni artykułLorde coveruje Franka Oceana i śpiewa nową piosenkę
Następny artykułNowy utwór: Calum Scott – What I Miss Most