Chart WatchDział NewsYoutube/VEVO/Streaming

Spotify: Marcin Przybyłowicz najpopularniejszym polskim artystą za granicąSerwis Spotify przygotował zestawienie dotyczące najpopularniejszych polskich wykonawców za granicą w mijającym roku. Wyniki nieco zaskakujące – numerem jeden był… Marcin Przybyłowicz.

witcher3_en_wallpaper_the_witcher_3_wild_hunt_geralt_with_trophies_1920x1080_1449484678

fot. materiały prasowe

Jak wynika z danych serwisu Spotify, Marcin Przybyłowicz – jeden z twórców ścieżki dźwiękowej do wielokrotnie nagradzanej gry Wiedźmin: Dziki Gon – był najczęściej słuchanym polskim artystą poza granicami kraju. Na drugim miejscu zestawienia znalazła się grupa Behemoth, natomiast podium zamyka uznany kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Abel Korzeniowski.

Polscy artyści z największą liczbą odtworzeń za granicą:

 1. Marcin Przybyłowicz
 2. Behemoth
 3. Abel Korzeniowski
 4. Riverside
 5. Zbigniew Preisner
 6. Michal Szpak
 7. Vader
 8. Polish Radio National Symphony Orchestra
 9. Loui & Scibi
 10. Decapitated

Którzy rodzimi artyści podbili serca Polaków?

Trzej najpopularniejsi artyści tego roku to trzej panowie, kolejno: Taco Hemingway, Dawid Podsiadło oraz O.S.T.R.Najpopularniejszym polskim utworem wśród polskich użytkowników Spotify było W Dobrą Stronę Dawida Podsiadło.

Źródło: Spotify

P.S. Osobiście zaskoczony jestem brakiem na tej liście Margaret, której Cool Me Down zyskało ponad 23 mln streamów. Wydaje mi się, że może to wynikać z tego, że kod ISRC piosenki – identyfikator pozwalający rozpoznać konkretne nagranie – przypisany jest do szwedzkiego wydawcy, nie polskiego.

Nota redaktorska: Artykuł pierwotnie pojawił się na blogu Mateusza – PopRunTheWorld. Jednak jako, że współpracujemy z Mateuszem, przedruk pojawił się i u nas.

Tags
Show More


Related Articles

5 Comments

  1. *PrzeczytałAś. Owszem, jest. Lecz nie można porównać tej informacji z powyższą listą 10 najpopularniejszych artystów z powodu braku danych – informacji o ilości odtworzeń poszczególnych artystów z tejże listy. Skąd mam wiedzieć, czy znalazłaby się na tej liście, jeśli nie ma podanej ilości „streamów” innych?

 1. Nie dziwi mnie to specjalnie. Wiedźmin osiągnął ogromny sukces na całym świecie, a ścieżka dźwiękowa w tej grze odgrywa bardzo dużą rolę, stąd duże nią zainteresowanie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.