Dział News Chart Watch Spotify: Marcin Przybyłowicz najpopularniejszym polskim artystą za granicą

Spotify: Marcin Przybyłowicz najpopularniejszym polskim artystą za granicą

Serwis Spotify przygotował zestawienie dotyczące najpopularniejszych polskich wykonawców za granicą w mijającym roku. Wyniki nieco zaskakujące – numerem jeden był… Marcin Przybyłowicz.

witcher3_en_wallpaper_the_witcher_3_wild_hunt_geralt_with_trophies_1920x1080_1449484678

fot. materiały prasowe

Jak wynika z danych serwisu Spotify, Marcin Przybyłowicz – jeden z twórców ścieżki dźwiękowej do wielokrotnie nagradzanej gry Wiedźmin: Dziki Gon – był najczęściej słuchanym polskim artystą poza granicami kraju. Na drugim miejscu zestawienia znalazła się grupa Behemoth, natomiast podium zamyka uznany kompozytor muzyki filmowej i teatralnej Abel Korzeniowski.

Polscy artyści z największą liczbą odtworzeń za granicą:

 1. Marcin Przybyłowicz
 2. Behemoth
 3. Abel Korzeniowski
 4. Riverside
 5. Zbigniew Preisner
 6. Michal Szpak
 7. Vader
 8. Polish Radio National Symphony Orchestra
 9. Loui & Scibi
 10. Decapitated

Którzy rodzimi artyści podbili serca Polaków?

Trzej najpopularniejsi artyści tego roku to trzej panowie, kolejno: Taco Hemingway, Dawid Podsiadło oraz O.S.T.R.Najpopularniejszym polskim utworem wśród polskich użytkowników Spotify było W Dobrą Stronę Dawida Podsiadło.

Źródło: Spotify

P.S. Osobiście zaskoczony jestem brakiem na tej liście Margaret, której Cool Me Down zyskało ponad 23 mln streamów. Wydaje mi się, że może to wynikać z tego, że kod ISRC piosenki – identyfikator pozwalający rozpoznać konkretne nagranie – przypisany jest do szwedzkiego wydawcy, nie polskiego.

Nota redaktorska: Artykuł pierwotnie pojawił się na blogu Mateusza – PopRunTheWorld. Jednak jako, że współpracujemy z Mateuszem, przedruk pojawił się i u nas.

Najnowsze wpisy

Popularne

5 KOMENTARZE

 1. Nie dziwi mnie to specjalnie. Wiedźmin osiągnął ogromny sukces na całym świecie, a ścieżka dźwiękowa w tej grze odgrywa bardzo dużą rolę, stąd duże nią zainteresowanie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.