Specjalnie dla All About Music: Najlepsze albumy i utwory 2018 roku prezentuje Ewa Szlachcic


W moim muzycznym top 5 mijającego roku zdecydowanie stawiam na kobiecą część rynku muzycznego.

Najlepsze albumy

1. DUA LIPA – Dua Lipa

Długo kazała sobie czekać na studyjny album po sukcesie utworu „Be the one” i nie zawiodła :) Całą magię albumu kreuje niski, charakterystyczny głos wokalistki, który doskonale wpisuje się w klubowe utwory, jak i przejmujące ballady. Spójny, przebojowy album, którym nie można się znudzić.

2. JANELLE MONAE – Dirty Computer

Trzeci studyjny album artystki, która kupiła mnie po pierwszym przesłuchaniu piosenki Tightrope.

To nie jest płyta wpisująca się w oklepane standardy popkultury, tylko pełna perfekcjonizmu, smaczków, wielogatunkowości piękna propozycja dla fanów charyzmatycznej Janelle.

3. JESSIE J – R.O.S.E.

Podejrzewam, że nie będzie to najlepszy album w karierze Jessie, ale jest najdojrzalszy i niesamowicie prywatny. Ze swoimi przeżyciami już rozliczała się na debiutanckim krążku, ale tu emocjonalnie odsłania się kompletnie. W połączeniu z doskonałym wokalem, otrzymujemy krążek nie łatwy i nie zawsze idealny, ale zdecydowanie warty głębszego przesłuchania.

4. BEADY BELLE – Dedication

Beady ma talent do tworzenia melodii, które uwodzą ukradkiem, niekoniecznie od pierwszego przesłuchania. Balansuje na pograniczu R’N’B, jazzu, chilloutu. Słychać tu dojrzałą i kompletną artystkę, która może nie zaskakuje, ale funduje kolejną muzyczną ucztę.

5. MARTA ZALEWSKA – Marta Zalewska

Mocny polski akcent w zestawieniu. Marta urzekła mnie swoimi kompozycjami, a przede wszystkim charyzmą podczas koncertu w „Czwórce”. Piękne polskie teksty, dobre kompozycje i czysty rockowy wokal, jaki na pewno odznaczy się mocno na rodzimym rynku muzycznym.


Najlepsze piosenki

1. Dua lipa – New Rules

Niekwestionowany Hit od pierwszego przesłuchania, co potwierdziły w minionym roku wszystkie stacje radiowe i listy przebojów

2. Calvin Harris, Sam Smith – Promises

Calvin Harris kolejny raz przypieczętowuje swoją pozycję na rynku klubowych producentów muzycznych. W połączeniu z wokalem Sama Smitha otrzymujemy utwór, który nie pozwala ustać w miejscu.

3. Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow

Pojawił się w końcówce roku, ale zdecydowanie o nim jeszcze usłyszymy. Lady Gaga w przejmującej odsłonie ukazująca swój niesamowity kunszt wokalny bez plastikowych stylizacji.

4. Anne Marie – Then

Utwór proponowany na singla, który nie wkupił się w łaski stacji radiowych, ale dla mnie jest bardzo piękną, emocjonalną propozycją zasługującą na uznanie.

5. James Bay – Wild love

Trzykrotnie nominowany do Grammy pojawił się w tym roku z ciepłym albumem, z którego warto wyróżnić Wild Love za niebanalne połączenie brzmień elektronicznych z soft rockowym zacięciem.

Redakcja All About Musichttp://allaboutmusic.pl
Redakcja portalu All About Music.

Ostatnio opublikowane

In the House by Desperados – największa sylwestrowa domówka w Polsce

W Sylwestra odbył się się wielki finał projektu In the House by Desperados, zorganizowanego przez markę Desperados. Muzykę na każdej z imprez...

Poznaliśmy stanowisko Edyty Górniak w sprawie koncertu „Artyści przeciwko nienawiści”

Spontaniczny apel Dody przerodził się w wielką inicjatywę, która złączyła kilkudziesięciu artystów, aby zjednoczyć się przeciwko hejtowi i nienawiści. Dwa dni...

Nowy konkurs! Wygraj autobiografię Ennio Morricone

Spontaniczny konkurs przygotowany dla wszystkich fanów twórczości Ennio Morricone. Do wygrania 3 sztuki jego najnowszej autobiografii.

Throwback Review: Myslovitz – Miłość w czasach popkultury (1999), recenzja Karoliny Młynarskiej

Mija dwadzieścia lat od premiery jednej z ważniejszych i popularniejszych polskich płyt. Miłość w czasach popkultury grupy Myslovitz została nagrodzona pięcioma Fryderykami...

Sia, Labrinth i Diplo w remixie Lil Wayne’a. Posłuchaj Genius w odświeżonej wersji

LSD to nowo powstała formacja, w której skład wchodzą Labrinth, Sia oraz Diplo. Dziś premierę miał pierwszy singiel grupy. Diplo to amerykański DJ i producent...