Artyści swoją popularność wykorzystują w różnych celach, ale zawsze przyklaskujemy tym, którzy angażują się w kampanie społeczne. Jedną z nich jest Sia, która zaprezentowała, nagrany w szczytnym celu, utwór, a wraz z nim – teledysk.

Teledysk do utworu Free Me promuje akcję społeczną #endHIV. Sia całkowity zysk ze sprzedaży utworu przeznaczy fundacji badawczej, zajmującej się wynalezieniem e-szczepionki zapobiegającej HIV.

W klipie rolę główną gra, znana między innymi z filmów Avatar oraz ColombianaZoe Saldana. W roli narratora występuje natomiast laureatka Oscara za rolę w filmie Motyl Still Alice – Julianne Moore. Klip możecie obejrzeć tutaj:

Dyskografię Sii zamyka, wydany w styczniu 2016 roku, krążek This Is Acting. Australijka ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoncertowa przypominajka: Tove Lo wystąpi w Polsce
Następny artykułM.I.A prezentuje nowy utwór!
Piotr Korpalski

Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Entuzjasta współczesnej polskiej muzyki w wydaniu pozamainstreamowym. Cały czas poszukuje jednak nowych inspiracji, które pozwolą mu się rozwinąć. Zdystansowany i uważny obserwator, a nade wszystko dobry słuchacz.