Dział News Albumy Shawn Mendes w utworze zespołu Queen

Shawn Mendes w utworze zespołu Queen

Shawn Mendes nagrał piosenkę na potrzeby promocji biograficznego filmu o grupie Queen. Wokalista zmierzył się z ponadczasowym hitem Under Pressure.

Kanadyjski muzyk Shawn Mendes został zaangażowany do kampanii promocyjnej filmu Bohemian Rhapsody, opowiadającego historię legendarnego zespołu Queen. Mendes w ramach przedsięwzięcia nagrał cover piosenki Under Pressure, którą w oryginale Queen śpiewali z Davidem Bowie. Ich wspólny przebój ukazał się w 1981 roku.

W nowej wersji utworu, oprócz Kanadyjczyka, możemy usłyszeć amerykańskiego muzyka występującego jako teddy<3. Zyski ze sprzedaży singla zostaną przekazane na rzecz organizacji Mercury Phoenix Trust, wspierającej walkę z HIV/AIDS. Film Bohemian Rhapsody w polskich kinach ma pojawić się 2 listopada.

Mateusz Plata
Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.

Popularne