Dział News Rosalie. rozbujała krakowski ZetPeTe. Relacja Arkadiusza Zroślaka

Rosalie. rozbujała krakowski ZetPeTe. Relacja Arkadiusza Zroślaka

Rosalie. klubową część jesiennej trasy Flashback Tour zakończyła koncertem w krakowskim ZetPeTe. I całą pewnością można powiedzieć, że było to godne podsumowanie tournee.

W sobotni, grudniowy wieczór położony na popularnych Dolnych Młynach klub ZetPeTe gościł jedną z czołowych przedstawicielek szeroko pojętego polskiego R’n’B – Rosalie.. 8 grudnia, kilka minut po godzinie 20 wokalistka wyszła na scenę i praktycznie od początku widowiska porwała publiczność swoim występem.

Reprezentowany podczas koncertu materiał z płyty Flashback na żywo zabrzmiał tak samo dobrze, a miejscami nawet lepiej niż w wersji studyjnej. Utwory takie jak Po Co (tym razem w wersji solowej), Królowa, Holding Back czy wyśpiewane wraz z publicznością A Pamiętasz? dzięki grze świateł i efektom scenicznym nabrały nowego wymiaru i mocy. Jednak oprawa na szczęście nie przyćmiła gwiazdy wieczoru, wręcz przeciwnie. Rosalie. na krakowskiej scenie odnalazła się świetnie i śmiało mogę użyć tego sformułowania – błyszczała.

Od wokalistki biła wręcz charyzma i pewność siebie (nie mylić z arogancją), podopieczna Alkopoligamii także błyskawicznie złapała kontakt z publicznością co rusz zachęcając ją do wspólnego śpiewania i zabawy. Rosalie. nie miała także oporów, aby po zejściu ze sceny porozdawać autografy, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia czy po prostu wymienić kilka zdań z chętnymi fanami. To wszystko sprawiło, że nawet ci, którzy nie byli do końca zaznajomieni z twórczością wokalistki dali się szybko porwać panującej w klubie atmosferze.

Chociaż siłą rzeczy lwią część setlisty stanowiły utwory, które znalazły się na Flashbacku to jednak nie zabrakło miejsca na kilka bonusowych kawałków. Rosalie. na scenie zaprezentowała stworzone ze Stendekiem, wykorzystane w jesiennym spocie TVN Więcej. Nie zabrakło także koronnych utworów z EPki EnuffSo Good i Pozwól. Nie ukrywam, że to za sprawą właśnie tych dwóch singli zacząłem internować się twórczością Rosalie. i byłem ciekawy jak te numery wypadną na żywo. Na szczęście moje oczekiwania zostały wynagrodzone z nawiązką, kolokwialnie mówiąc po prostu był ogień.

Swoim koncertem w krakowskim ZetPeTe Rosalie. tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jedną z najciekawszych polskich artystek, której karierę warto śledzić. Jeżeli wokalista będzie podążać dotychczasową, muzyczną ścieżką ma wielką szansę stać się czołową przedstawicielką swojego gatunku, i to nie tylko w Polsce. I jeżeli macie możliwość – konieczie wybierzcie się na ostatni koncert trasy Flashback, tym razem z udziałem Jazz Philharmonic Orchestra (15 grudnia, Poznań) lub szykujcie się na kolejną trasę Rosalie.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Popularne