Na łamach brytyjskiego magazynu „The Sunday Times” Rita Ora udzieliła obszernego wywiadu o swojej karierze muzycznej i życiu prywatnym. Brytyjska artystka nie omieszkała wspomnieć o swojej batalii prawnej z Roc Nation i o tym, że wytwórnia stworzona przez JAY’a-Z dyskryminowała ją ze względu na płeć.

Rita Ora otwarcie wyznała, że czuła się dyskryminowana ze względu na płeć w wytwórni, którą kieruje JAY-Z. „Próbuję znaleźć odpowiednie słowo, żeby to określić i jest to moja interpretacja.” wyjaśniła dodając: „ale czuję, że byłam dyskryminowana ze względu na bycie kobietą. Prawie poczułam, może to tylko moje odczucie, że mogłabym mieć większe szansę, gdybym była mężczyzną”. Pomimo całej tej sytuacji artystka powiedziała, że kwestia sporna z Roc Nation została rozwiązana polubownie i kiedy ponownie wpadła do wytwórni, to prezes RN był dla Niej bardzo serdeczny.

W tym samym wywiadzie Rita Ora odniosła się także do sprawy „Becky with the good hair”. Artystka rozwiała wszelkie plotki, które unosiły się w powietrzu od kilku miesięcy. „Wszystko to co chcę powiedzieć, chłopie, jeśli byłabym BWTGH, czy nie powinnam mieć dobrych włosów? Spójrz na to. Wszystkie są pokręcone i przedłużone”.

Wokalistka nie zapomniała zawsze o swojej największej idolce, którą chwali w każdym możliwym wywiadzie – Beyonce. Rita Ora od zawsze inspirowała się amerykańską gwiazdą i uważała ją za wzór do naśladowania. „OmójBoże. Ona jest najładniejszą i najlepszą osobą jaką poznałam w całym przemyśle muzycznym. Nie mówię tego o tak po prostu. Umarłabym za Nią. Nikt nigdy nie może powiedzieć złego słowa na kobietę w moim otoczeniu. Jestem przepełniona emocjami mówiąc o tym.”

Przypomnijmy, że już w ten piątek, 11 maja 2018 r. do sprzedaży i serwisów streamingowych trafi premierowy singiel Girls, w którym gościnnie pojawi się Charli XCX, Cardi B i Bebe Rexha. Rita powiedziała w jednym z wywiadów, że od zawsze marzyło jej się nagranie współczesnego Lady Marmalade. W tym samym dniu wystartuje europejska trasa koncertowa „Girls Tour” Ory.

Student III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Lublinie. Miłośnik brytyjskiego, jak i polskiego rynku muzycznego. Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem muzycznym.
Poprzedni artykuł8 maja w muzyce. Kalendarium All About Music
Następny artykułAll About Music Przy Kawie #141