Dział Publicystyka Rising Stars: Kim jest Rafał Brzozowski?

Rising Stars: Kim jest Rafał Brzozowski?

Rafał Brzozowski znany jest na polskiej scenie muzycznej z utworu Tak blisko, która promuje jego pierwszy solowy album o tym samym tytule. Rafał urodził się 8 czerwca 1981 roku i początkowo swoje życie wiązał ze sportem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego zdobywając wykształcenie nauczyciela WF-u. Na swoim koncie ma także brązowy medal Mistrzostw Polski w zapasach. Ponadto bierze udział w meczach w drużynie Reprezentacji Artystów Polskich.

Również z muzyką miał kontakt już od najmłodszych lat. Mając 10 lat zaczął ćwiczyć grę na pianinie i gitarze kilka lat później zainteresował się instrumentami klawiszowymi, na których gra nieprzerwanie do dziś. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2002 roku kiedy to wziął udział w Szansie na sukces, którego gościem była Szwagierkolaska. Brzozowski zdobył w programie wyróżnienie. Po występie w Szansie osobą Rafała zainteresował się  Edmund Stasiak i za jego sprawą Rafał trafił do powstałego po latach zespołu Emigranci. Od 2007 jest również członkiem zespołu Mono. Od kilku miesięcy utwór Masz zawsze mnie w wykonaniu Rafała Brzozowskiego jest wiodącą piosenką serialu Na dobre i na złe. Wcześniej jego utwór Nie mam nic promował serial Barwy szczęścia. Wśród osób, którymi inspiruje się wokalista znajdują się Stevie Wonder, Freddie Mercury, Elvis Presley, Frank Sinatra, Steven Taylor czy Michael Bolton.

Brzozowski wziął udział w The Voice of Poland gdzie był jednym z półfinalistów, występując w grupie Andrzeja Piasecznego. Po występach w The Voice artysta postanowił nagrać solową płytę, która promował singiel Tak blisko. Album został wydany przez wytwórnię płytową Universal Music Polska, producentem był Rafał Paczkowski, który wczesniej współpracował z takimi gwiazdami jak Urszula, Lady Pank, Kombii czy Andrzej Piaseczny. Debiutancki  krążek wokalisty ukazał się 7 sierpnia tego roku. Na płycie znajduje się 11 utworów, których listę tytułów prezentuję poniżej:

 1. Tak blisko
 2. Biegnij
 3. Dublin
 4. Nie mam nic
 5. Gdzieś w nas
 6. Katrina
 7. Tatuaż Twój
 8. Sexy dama
 9. Dzień
 10. Disco
 11. Planety samotne

Na swoim koncie Brzozowski ma już nagrodę Eska Music Awards 2012, którą otrzymał w kategorii Hit Lata 2012 a także zajął drugie miejsce podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej – Srebrny Samowar za utwór  Pozovi mienia ticho po imieni.

Łukasz Mantiukhttp://allaboutmusic.pl
Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Popularne