Dział PublicystykaRising Stars

Rising Stars: Kim jest Patryk Kumór?Patryk Kumór przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty. Jak na razie poznaliśmy dwa single. Dzisiaj to bohater naszej rubryki Rising Stars.

Patryk muzyką interesował się od dziecka. Od 6 roku życia uczył się grać na fortepianie i wiolonczeli. Uczęszczał przez całe życie do dwóch szkół, czyli do normalnej regularnej ( podstawówka, liceum ) oraz do szkół muzycznych. Udzielał się jako muzyk oraz kompozytor w kilku zespołach, z którymi udało wydać mi się 4 płyty, oraz DVD koncertowe w Spodku. Płyty kompozytorskie na licencjach ukazały się na całym świecie, łącznie z Meksykiem i Indiami.

Patryk skomponował również muzykę do około 50 filmów oraz programów telewizyjnych w tym do serialu emitowanego na antenie Discovery World Channel ( Seryjni Mordercy). W trakcie nauki gry na fortepianie, był laureatem wielu ogólnopolskich konkursów fortepianowych. Od 2010 roku zajmuje się karierą solową. Wcześniej był członkiem zespołów Darzamat i Division by Zero. Patryk wziął również gościnny udział w wielu projektach ( Roy Mayorga Stone Sour, Coca Dillaz).

Faktycznie, byłem bardziej pianistą, klawiszowcem i skromnym kompozytorem, jednak śpiewałem od zawsze. Przełom przyszedł wtedy, kiedy moje myśli muzyczne i kompozytorskie skierowały się w stronę muzyki zupełnie innej niż ta, którą wykonywałem w zespole

Jak na razie jego utwory singlowe ukazały się w rozgłośniach radiowych takich jak ESKA, RMF FM. Były to:

Hold me Now ft. DJ REMO

Milion


Zamach

patryk-kumor-2

Patryk jest również finalistą 5 edycji Must Be The Music.

– Ten utwór jest na stałe wpisany w mój set koncertowy, ten kawałek mocno zmienił moje życie w pewnym momencie. Pamiętam, kiedy go pierwszy raz usłyszałem, na długo zanim stał się hitem, uznałem go z marszu za jeden z najlepszych kawałków rockowych ostatnich 10 lat, oczywiście w moim własnym rankingu. Jestem totalnym fanatykiem muzyki, słucham jej jak muzyk, czyli analitycznie, ale są kawałki takie jak Use Somebody, gdzie mój mózg wyłącza analizowanie linii gitar, basu wokalu itd., pojawiają się dreszcze, a serce zaczyna walić jak szalone. Wtedy wiem, że ten kawałek porusza muzycznego ducha we mnie – tłumaczył swój wybór Patryk w jednym z wywiadów

Czytaj więcej na http://muzyka.interia.pl/raport/must-be-the-music/news/patryk-z-mbtm-ogien-wojownika,1902557,8165?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Regularnie tworzy też bloga gdzie bawię się wraz ze znajomymi muzykami, coverami robiąc totalnie nowe wersję utworów dobrze już znanych.  Posłuchajcie kilku z nich:

Wielokrotnie zdobywał nagrody dnia za wykonania piosenek na portalu ising.pl W tym roku nagrał wspólny kawałek z Dawidem Kwiatkowski pojawił się również na jego trasie jako gość specjalny. Jak sam Patryk mówi planuje dalszą wspólną pracę z Dawidem kompozycyjną jak i jeszcze jeden duet. Ale wszystko w planach na 2014. Na wiosnę planuj skończyć swoją pierwszą solową płytę.

Tags
Show More


Marta Mrowiec

Gdyby nie muzyka zapewne więcej pisałaby o książkach. Gdyby nie książki pewnie więcej pisałaby o muzyce. Słucha głównie rapu, ale jest też otwarta na to co dziwne, eksperymentalne i odkrywcze. Unika przeciętności i tego co akurat modne, chyba że jest dobre. Często wraca do starszych,polskich kawałków, które mają swój specyficzny klimat.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.