Dział PublicystykaRising Stars

Rising Stars: Kim jest zespół The Vamps?Serca polskich nastolatek podbili kawałkiem Can We Dance. Za chwilę premierę ma ich debiutancka płyta, a w ich życiu wiele się dzieje. Dziś gwiazdą naszej rubryki Rising Stars jest brytyjski band The Vamps, który ma szansę na międzynarodową karierę. Przeczytajcie zatem skąd się wzięli i co mają nam do zaoferowania.

W 2011 roku James McVey kierowany przez Richarda Rashmana i Joe O’Neila z Prestige Management postanowił stworzyć zespół. Brada Simpsona odkrył na Youtube, gdzie ten prezentował swoje filmiki. Razem stworzyli kilka utworów, a Brad stał się głównym wokalistą. W 2012 roku oboje poznali na Facebooku Tristana Evansa, a do zespołu wkrótce dołączył także Connor Ball. W połowie roku zespół mógł już publikować swoje covery. Od tego czasu zespół tworzą:

  • Bradley Will „Brad” Simpson (ur. 28. lipca 1995 roku w Sutton Coldfield) – główny wokalista i gitarzysta
  • James Daniel McVey (ur. 30. kwietnia 1994 roku w Bournemouth) – główny gitarzysta, chórki
  • Connor Samuel John Ball (ur. 15. marca 1996 roku w Aberdeen) – gitarzysta basowy, chórki
  • Tristan Oliver Vance Evans (ur. 15. sierpnia 1994 roku w Exeter) – perkusista, chórki

22 lipca 2013 zespół opublikował w sieci swoją pierwszą autorską piosenkę Wildheart, która później na potrzeby singla została przemianowana na Wild Heart. W pierwsze pięć dni od publikacji usłyszało o niej 46 tysiące osób, co należy uznać za spory sukces. Jednak debiutanckim singlem zespołu została piosenka Can We Dance Dance, której współautorem i współproducentem jest Bruno Mars. Utwór ten uzyskał bardzo dużą popularność w Wielkiej Brytanii, gdzie dotarł do drugiego miejsca na UK Singles Chart. Sprzedażowo też nie jest najgorzej, singiel rozszedł się w ilości ponad 200 tysięcy sztuk, co daje na tym rynku status srebra. Piosenka miała tez swoje pięć minut w Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Polsce czy Czechach. Oprócz tego na rynku ukazała się specjalna EP-ka, na której oprócz Can We Dance znalazły się covery: Year 3000 (Busted), MMMBop (Hanson) oraz Teenage Kicks w wersji live (The Undertones).


W listopadzie tego samego roku zespół zapowiedział wydanie swojej debiutanckiej płyty w okolicach Wielkanocy przyszłego roku. Kilka dni później ogłoszono, że nowym singlem stanie się utwór Wild Heart. I w tym przypadku została wydana EP-ka, na której znalazł się także remix tego utworu, cover Five Colours in Her Hair z repertuaru McFly, cover Twist & Shout oraz cover utworu Why’d You Only Call Me When You’re High? od Arctc Monkeys. Dodatkowo powstała także nowa wersja piosenki z dodatkowymi wokalami brytyjskiej wokalistki Pixie Lott.  Piosenka dotarła do trzeciego miejsca na UK Singles Chart.

13 marca zespół zapowiedział, że ich album ukaże się 14. kwietnia i będzie się nazywał Meet the Vamps. Niecały miesiąc później zaprezentowano trzeci singiel z krążka – Last Night. I w tym przypadku został on wydany w wersji cyfrowej. Na wersji singlowej znalazły się także cover Surfin USA, High Hopes oraz wersja live Story of My Life, na wersji EP-kowej natomiast dwa remixy, wersja live Oh Cecilla, What About Love oraz Lovestruck.

Na debiutanckim albumie chłopaków, który swoją premierę będzie miał za dwa dni, znajdzie się piętnaście utworów w tym znane nam wcześniej single. Wersja deluxe zostanie dodatkowo wzbogacona o trzy kolejne kawałki. Całość zostanie wydana dzięki Mercury Records

[/su_row]

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.