Dział Publicystyka Rising Stars: Kim jest zespół Haim?

Rising Stars: Kim jest zespół Haim?

Wprawdzie Fleetwood Mac już dawno zawiesili swoją działalność, tak właśnie dorobili się swoich następczyń – zespół HAIM, który został założony w 2006 roku. W Rising Stars pora na brytyjski towar eksportowy nr 1 w 2013 roku.

Tworzą go trzy siostry – Este, Danielle oraz Alana, a także perkusista Dash Hutton. Zanim postanowiły stworzyć poważny projekt, występowały w rodzinnym zespole Rockinhaim, który prowadzili ich rodzice. Lecz nie osiągnęły z nim żadnych większych sukcesów, nie licząc tego, że jedna ich kompozycja znalazła się na ścieżce dźwiękowej Nickelodeon Music Awards w 2005 roku. Dopiero po założeniu własnego zespołu, siostry zaczęły odnosić sukcesy. Napędzane małymi „zwycięstwami” postanowiły na poważne rozwinięcie swojej kariery.

Swoje pierwsze wydawnictwo wydały dopiero na początek roku 2012 – była to EPka składająca się z 3 utworów dostępna do pobrania z ich strony internetowej. Znalazły się znane z debiutanckiego longplaya Forever oraz Go Slow, a także Better Off.

Następnie zostały zauważone przez wytwórnię Polydor Records, z którą podpisały kontrakt. W tym samym czasie inna wytwórnia National Anthem wydała ich EPkę w formie winyla, dodając do niej remix utworu Forever. Kolejne sukcesy były więc kwestią czasu i szybko nastąpiły: grały jako support na trasie Mumford & Sons oraz Florence And The Machine, wydanie debiutanckiego albumu wiosną 2013, współpraca z Paulem Epworthem, znanym z kompozycji Adele oraz co najważniejsze zostały laureatkami BBC Sound of 2013. To nagroda dla muzyków, którym BBC wróży największą karierę w najbliższych 12 miesiącach. Jej laureatami w poprzednich edycjach zostali m.in. Ellie Goulding, Adele czy Jessie J.

Czy zespół HAIM odniesie spodziewany sukces swoim debiutanckim krążkiem Days Are Gone? Póki co wszystko na to wskazuje. Ich album już dotarł na 1. miejsce sprzedaży na Wyspach, teraz czas na podbicie Europy.

Haim

Marek Generowiczhttp://unnami
17 lat. Pochodzi z Kalisza i tam mieszka. W wolnym czasie słucha każdego gatunku po trochu z większym naciskiem na pop, rock i alternatywę. Był obecny na koncercie OneRepublic, Ellie Goulding czy Florence And The Machine. W muzyce ceni sobie świetne teksty połączone z ekspresyjnym i charyzmatycznym wokalem.

Popularne