Dział Publicystyka Rising Stars: Kim jest Ella Eyre?

Rising Stars: Kim jest Ella Eyre?

Ta początkująca wokalistka nie zdążyła wydać jeszcze ani EP-ki ani płyty studyjnej. Jest jednak na ustach wszystkich Brytyjczykach, którzy śledzą poczynania muzyczne znanych artystów. Charyzmatyczna, piękna  i posiadająca charakterystyczny głos. Dzisiejszą gwiazdą rubryki Rising Star jest bowiem Ella Eyre. Poznajcie ją i Wy.

Ella Eyre urodziła się 1 kwietnia 1994 roku w Londynie. Uczęszczała tam do Millfield School, potem zaś do BRIT School na kierunku Performing Arts & Technology. Jej przygoda muzyczna rozpoczęła się w 2012 roku, gdy dołączyła do Warner/Chappell. Chwilę później podpisała umowę także z Virgin/EMI. Zanim to jednak nastąpiło młoda wokalistka próbowała nawiązać współpracę z innymi. Zaczęło się od kontaktowania z nieznanymi autorami tekstów, aż trafiła na znanego duńskiego producenta i songwitera Cutfathera, który współpracował już z Skunk Anansie, Ace of Base, Westlife, Kylie Minogue, Jamelią, Tomem Jonesem, September, The Wanted czy naszą polską Isis Gee. Potem trafiła na Erica Turnera, które znać możemy między innymi z piosenki Written in the Stars, którą rapuje Tinie Tempah. Dzięki owocnym współpracom do dziś kontaktuje się z między innymi: Fraserem T. Smithem (Adele, Taio Cruz), Claudem Kellym (Bruno Mars, Jessie J), Raphaelem Saadiqem (Joss Stone, John Legend) czy Chrisem Loco (Rita Ora, Emeli Sandé).

Przełomem okazała się współpraca z brytyjskim zespołem Bastille. Wokalistka wzięła udział w sesji nagraniowej do wydanego w 2012 roku mixtape`u Other People’s Heartache Pt. 2, gdzie zaśpiewała w dwóch utworach.  Pierwszy, No Angels, to cover znanego utworu TLC, drugi zaś to Free, w którym udział wzięła także Erica.

https://soundcloud.com/bastilleuk/03-no-angels-ft-ella

Od tej pory posypał się grad propozycji. Ella jednak rozważnie je selekcjonowała. Prawdziwym sukcesem okazał się jej udział w piosenki Waiting All Night zespołu Rudimental. Utwór dotarł do szczytu zestawienia najlepszych brytyjskich singli. Popularny był jednak w bardzo wielu krajach takich jak: Australia, Czechy, Węgry, Irlandia, Nowa Zelandia, Islandia. Do tej pory piosenkę możemy usłyszeć w polskich radiach.

https://soundcloud.com/rudimentaluk/waiting-all-night-ella-eyre

Idąc za ciosem Ella zamknęła się w studiu nagraniowym także z Naughty Boy`em, gdzie wzięła w sesji nagraniowej do jego debiutanckiego albumu. Na płycie Hotel Cabana ukazała się zatem piosenka Think About It, w której gościnnie udział wziął także Wiz Khalifa. Piosenka została czwartym singlem z tego krążka i aktualnie go promuje.

Ostatnio ukazała się także najnowsza płyta rapera Tinie TempahDemonstration. Znalazła się na niej piosenka Someday (Place in the Sun), która typowana jest nawet na jeden z kolejnych singli.

W międzyczasie wokalistka postanowiła rozpocząć prace nad swoim debiutanckim albumem. Bliższych szczegółów póki co nie znamy. Zanim to jednak nastąpi postanowiła wydać singiel Deeper, który ukaże się 15 grudnia na specjalnie przygotowanej EP-ce. Jedno jest pewne, rok 2014 może należeć do Ella Eyre.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Popularne