Dział NewsDział PublicystykaRising Stars

Rising Stars (EDM Edition): Kim jest Krewella?I choć na rynku muzycznym projekt Krewella istnieje od wielu lat, dopiero w tym roku udało im się wydać debiutancki album. Dziś są naszą gwiazdą rubryki Rising Stars, w której przybliżymy Wam ich historię i dotychczasowe dokonania. Jest to także druga odsłona naszego cyklu z pod znaku EDM. 

Za rok powstania grupy przyjmuje się  2007. Wtedy siostry Jahan i Yasmine Yousaf (odpowiedzialne za wokal) wraz z producentem Krisem „Rain Man” Trindlem postanowili stworzyć coś swojego. Ich muzyka opiera się na brzmieniu house, electro house, dubstep, drum and bass, Big Room House, z dużymi wpływami EDM. Do 2011 stworzyli razem takie kawałki jak Life of the Party czy Strobelights.

Pierwsze większe kroki w muzyce stawiali jednak dopiero od 2012 roku. Wtedy ukazało się ich pierwsze mini wydawnictwo, które nazwane zostało Play Hard. Promowało je kilka singli, aczkolwiek żaden z nich wówczas nie uzyskał większego rozgłosu. Nie zważając na przeciwności losu, trio wciąż pracowało nad nowymi utworami. Na efekty nie musieliśmy długo czekać, już w grudniu tego samego roku wydali swoją drugą EP-kę Play Harder. Nastąpiło to więc w zaledwie kilka miesięcy po poprzedniej. Tu promocja była mniejsza, wydano bowiem jeden jedyny singiel Come & Get It. Spowodowane to było zaawansowaną pracą nad pierwszym studyjnym krążkiem.

24 września 2013 roku na rynku nakładem Columbia Records ukazał się debiutancki album grupy. Nazwany został Get Wet i znalazło się na nim dwanaście utworów w wersji podstawowej. Wersja rozszerzona natomiast została wzbogacona o duet z Garethem Emery w utworze Lights and Thunder oraz akustyczną wersję Enjoy the Ride.  Z nowych utworów promowały album do tej pory dwa single: Live for the Night oraz Enjoy for the Ride. Jednak na krążku znalazły się także utwory z poprzednich mini wydawnictw. Dzięki temu postanowiono wydać ponownie piosenkę Alive w  lutym 2013 roku. Jest to najbardziej znany utwór tego zespołu.

Krewella czynnie bierze udział w wielu koncertach i festiwalach. Do najważniejszych należą Ultra Music Festival, Electric Daisy Carnival, Stereosonic czy Spring Awakening.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

One Comment

  1. Krewella to swietny zespol, slucham go od 2013 roku i coraz bardziej jestem zachwycona. Szkoda tylko, ze tak malo osob slyszalo o Krewelli. Zalozylam nawet grupe jej fanow na facebooku, ale aktywnosc jest tam mala, wlasciwie zadna, dlatego ze jest w tej grupie zaledwie 7 czlonkow. :(
    Czy istnieje jeszcze jakas polska grupa fanow tego zespolu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.