Dział PublicystykaRising Stars

Rising Stars: Kim są Clean Bandit?Rather Be to obecnie królujący numer na większości list przebojów. Jego autorami są Clean Bandit. Kim są? Czy mają szansę podbić świat swoją debiutancką płytą, która ukaże się w czerwcu?

Clean Bandit to kwartet, w skład którego wchodzą: Jack Patterson (gitara basowa, saksofon, decki), Luke Patterson (perkusja) oraz grający na instrumentach smyczkowych Grace Chatto (wiolonczela) i Neil Amin-Smith (skrzypce). Prestiżowe magazyny i gazety (m.in. DJ Mag, The Independent) zauważyły i doceniły ich właśnie za to, że zespół ma świeże, ciekawe podejście do, wydawałoby się, dość przewidywalnej muzyki dance, house’u, electropopu, a także klasyki.

Utwór Rather Be już od kilku tygodni nie schodzi z pierwszego miejsca brytyjskiego zestawienia singli. Teledysk do utworu nakręcono w Japonii. Klip zobaczyło do tej pory ponad 25 milionów internautów! Piękne instrumentalne partie w piosence wzbogaciła gościnnie swoim charakterystycznym wokalem Jess Glynne.

Linię wokalu napisał Jimmy Napes (Disclosure, Sam Smith, Nile Rodgers) wraz z Nikki B, która pojawia się na naszym wcześniejszym singlu »A&E«. Numer wydaje się dość romantyczny, ale opowiada o japońskiej fance pracującej jako kucharka, która dostaje fioła na punkcie ulubionego wykonawcy, czyli nas, i doznaje halucynacji, w których pojawiamy się my i logo naszego zespołu – mówił Jack

Zespół przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty, która premierę będzie mieć 2 czerwca tego roku (data premiery przesunięta z 12 maja). Pierwszym singlem został utwór A+E, drugim Mozart’s House, trzecim Dust Clears i czwartym wspomniany wyżej utwór Rtaher Be.

Na krążku znajdzie się 13 utworów w wersji podstawowej. 5 dodatkowych usłyszymy w wersji deluxe. Pojawi się również wersja deluxe DVD z dodatkowymi 7 numerami. Poniżej tracklisty.

 1. Mozart’s House (featuring Love Ssega)
 2. Extraordinary (featuring Sharna Bass)
 3. Dust Clears
 4. Rather Be (featuring Jess Glynne)
 5. A+E
 6. Come Over (featuring Stylo G)
 7. Cologn (featuring Nikki Cislyn and Javeon)
 8. Telephone Banking (featuring Love Ssega)
 9. Up Again (featuring Rae Morris)
 10. Heart on Fire (featuring Elisabeth Troy)
 11. New Eyes (featuring Lizzo)
 12. Birch (featuring Eliza Shaddad)
 13. Outro Movement III

Wersja deluxe

 1. Rihanna (featuring Noonie Bao)
 2. UK Shanty
 3. Nightingale
 4. Nightingale (Gorgon City Remix)
 5. Rather Be (featuring Jess Glynne) (The Magician Remix)

Wersja deluxe DVD

 1. Mozart’s House
 2. Telephone Banking (featuring Love Ssega)
 3. UK Shanty
 4. A+E
 5. Nightingale
 6. Dust Clears
 7. Rather Be(featuring Jess Glynne)

Do tej pory brytyjski kwartet może się pochwalić supportowaniem taki gwiazd jak Rudimental, Disclosure, alt-J, czy London Grammar.

Tags
Show More


Marta Mrowiec

Gdyby nie muzyka zapewne więcej pisałaby o książkach. Gdyby nie książki pewnie więcej pisałaby o muzyce. Słucha głównie rapu, ale jest też otwarta na to co dziwne, eksperymentalne i odkrywcze. Unika przeciętności i tego co akurat modne, chyba że jest dobre. Często wraca do starszych,polskich kawałków, które mają swój specyficzny klimat.

Related Articles

One Comment

 1. A&E jest kapitalne a Rather Be wnosi taki cudowny powiew świeżości do tego te elementy muzyki klasycznej aż miło więc nie dziwi mnie jego sukces. Chociaż bawi mnie w teledysku to tańczenie w metrze i na plaży. Świetny debiut się zapowiada a mnie ciekawi co może kryć się pod nazwą kawałka „Rihanna”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.