Dział Publicystyka Rising Stars: Kim jest Chlöe Howl?

Rising Stars: Kim jest Chlöe Howl?

O tym, że brytyjska scena muzyczna jest jedną z najprężniej działających na całym świecie nikomu mówić nie trzeba. To właśnie z Wysp Brytyjskich wywodzą się zarówno takie dinozaury jak the Rolling Stones, czy Marillion, ale przecież i the VervePlaceboEllie Goulding i niegrzeczny chłopiec brytyjskiej sceny – Peter Doherty a to tylko garstka spośród setek przykładów. Jedno jest pewne – jeśli chodzi o muzykę Brytyjczycy zdecydowanie dyktują trendy! A teraz zagadka – skąd może wywodzić się młodziutka a mimo to już jasna i obiecująca gwiazdeczka muzyki elektronicznej? Tak, tak – punkt dla państwa z najbardziej rock’n’rollową flagą na świecie.

Mimo że Chlöe Howl ma dopiero 19 lat, jej debiutancki krążek o przewrotnym tytule – Chlöe Howl niebawem wchodzi na półki sklepowe. Zacznijmy jednak od początku.

Chlöe Howells, bo takie jest jej prawdziwe nazwisko przychodzi na świat 4 marca 1995 jako angielka o walijskich korzeniach. Tak naprawdę karierę muzyczną zaczyna błyskawicznie, bo już jako 10-latka nagrywa swoją pierwszą płytę i choć co prawda CD zawiera urocze świąteczne pioseneczki, sprzedaje się na tyle nieźle, że mała Chlöe pomaga zebrać pieniądze dla swojej szkoły. Rok później ta sama utalentowana dziewczynka kręci pilotowy odcinek muzycznego show „The Trollmates”, gdzie również sama pojawia się jako trol (oczywiście z wielkimi lateksowymi uszami). W wieku 16-tu lat artystka postanawia na dobre skończyć z dalszą edukacją i nareszcie zająć się tym, w czym jest najlepsza, czyli muzyką.

Z chwilą przekroczenia magicznej pełnoletniości kariera Howl nabiera tempa. To właśnie 4 marca 2013 ukazuje się jej pierwsza EP-ka Rumour a już w czerwcu goni ją teledysk do utworu No strings (który przy okazji wchodzi również na soundtrack do filmu „Kick-Ass 2″).

Solenna praca młodej artystki szybko przynosi owoce, bo raptem w grudniu zostaje nominowana do „BBC Sound of 2014″ a iTunes włącza ją do listy „New Artist 2014″. W tym samym czasie pojawia się kolejny teledysk artystki – tym razem do utworu Paper Hearts.

Jej pierwszy studyjny album Chlöe Howl, który na pewno sporo radości przysporzy fanom młodej sceny elektronicznej już niebawem w sprzedaży!

Joanna Gulewicz
Pasjonatka wszystkiego, co kłopotliwe i niespotykane.

Popularne