Dział NewsGarść informacji

Rihanna z 50. utworem w czołowej czterdziestce Billboardu

Dzięki swojej najnowszej kolaboracji Rihanna umieściła pięćdziesiąty utwór na liście Top 40. Billboard Hot 100. Dzięki temu wokalistka stała się drugą kobietą na świecie, która osiągnęła taki wynik.

Rihanna z 50. utworem w czołowej czterdzieste Billboardu

Utwór Lemon był pierwszym utworem zapowiadającym nową płytę amerykańskiego zespołu N.E.R.D. W singlu promującym No One Ever Really Dies swój gościnny udział zaliczyła Rihanna. To dzięki tej kompozycji Barbadoska po raz kolejny znalazła się w czołowej czterdziestce zestawienia Billboard Hot 100.

Jest to 50. utwór wokalistki, wliczając w to występy gościnne, który zajął miejsce w co najmniej czwartej dziesiątce amerykańskiej listy magazynu Billboard. Tym samym Rihanna ustanowiła drugi najwyższy w historii wśród kobiet. Lepszym wynikiem może poszczycić się tylko Taylor Swift z 55 utworami w Top 40.

W ogólnym notowaniu Top 40. Billboard Hot 100 podium okupują mężczyźni – na pierwszym miejscu znajduje się Elvis Presley (80 utworów), na drugim Lil Wayne (71 utworów), a podium zamyka Drake z 67 kompozycjami. Patrząc jedynie na utwory w Top 10 to jednak Madonna zajmuje pierwsze miejsce z 38 piosenkami, natomiast zespół The Beatles umieścił 20 utworów na pierwszym miejscu Billboard Hot 100. Do tej pory nikomu nie udało się pobić wyniku „czwórki z Liverpoolu”.

Tags
Show More


Arkadiusz Zroślak

Student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *