Rihanna o edukacji na świecie: „Wszyscy mamy w tym swój udział”

Piosenkarka od lat udziela się charytatywnie, ostatnio zaś opublikowała istotny tekst na temat edukacji na świecie. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Rihanna, która już od lat utrzymuje się na szczycie w showbiznesie, wykorzystuje swoją popularność również w celu niesienia pomocy.  Ostatnio gwiazda oddała głos w sprawie edukacji na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dotkniętych biedą, konfliktami zbrojnymi czy klęskami żywiołowymi. 

W artykule umieszczonym w The Guardian Rihanna napisała:

Wszyscy mamy w tym swój udział. Wyobraźmy sobie świat, w którym miliony dzieci, które wcześniej były pozostawione same sobie, mają szansę się uczyć. Jeśli uda nam się przezwyciężyć deficyt edukacji w krajach rozwijających się, wszyscy wygramy. 

Ponadto dodała także, iż sama w młodości brała edukację za pewnik, jednak teraz jest świadoma, iż może ona zostać odebrana każdemu w ciągu kilku sekund.  Przyznała także, iż sama nadal się uczy i rozwija, m.in. dzięki muzyce, która pozwoliła jej podróżować po całym świecie. 

Artystka jest założycielką organizacji non-profit Clara Lionel, która wspiera i finansuje programy edukacyjne i zdrowotne na całym świecie.