Hity Sylwii Grzeszczak, C-Boola oraz Dawida Podsiadło wśród najpopularniejszych w Radiowym Przeboju Roku podczas Polsat SuperHit Festiwal 2017

0

Sylwia Grzeszczak, C – Bool oraz Dawid Podsiadło to wykonawcy, których przeboje, według ZPAV-u, były najczęściej odtwarzane w polskich rozgłośniach radiowych. Podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal w koncercie „Radiowy Przebój Roku” usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki z radiowych anten. Energetyczny koncert na zakończenie dała obchodząca jubileusz 10-lecia Ewa Farna.

Radiowy Przebój Roku

W koncercie „Radiowy Przebój Roku” wystąpili artyści, których przebojów słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Listę tych najpopularniejszych hitów przedstawił partner festiwalu, ZPAV (Związek Producentów Audio-Video). W sobotni wieczór wśród nich znaleźli się Enej i ich „Może będzie lepiej”, Bednarek z przebojem „List”, Grzegorz Hyży w hicie „Pod wiatr” czy Natalia Szroeder, której „Lustra” pokryły się podwójną platyną notując ponad 5 tysięcy odtworzeń. Aż trzy piosenki tego wieczoru wykonał Feel, który od 10 lat podbija radiowe listy przebojów. Lider i wokalista zespołu Piotr Kupicha dziękował swoim fanom, śpiewając jeden z najpopularniejszych przebojów 2016 roku „Swoje szczęście znam” oraz hity z debiutanckiej, diamentowej płyty „Pokaż na co Cię stać” i „A gdy już jest ciemno”. Jak zawsze sopocka publiczność zgotowała gorącą owację Beacie Kozidrak, która na scenie Opery Leśnej wykonała swoje dwa najnowsze hity „Upiłam się Tobą” i „Niebiesko-zielone”.

W „Radiowym Przeboju Roku” zobaczyliśmy i usłyszeliśmy również Margaret i jej „Cool me down”, Ewelinę Lisowską i hit „Prosta Sprawa” oraz dj-a Gromee w utworze „Fearless”. Ciepło sopocka publiczność przyjęła Monikę Lewczuk, która zaśpiewała podwójnie platynowy hit „Ty i ja” z ponad 6 tysiącami odtworzeń na antenach radiowych. Inna wokalistka młodego pokolenia Natalia Nykiel i jej piosenka „Error” znalazła się w czołówce zestawienia z 38 milionami odsłon w Internecie i ponad 6300 emisjami w radiu. Tanecznie w Operze Leśnej zrobiło się za sprawą Lanberry i jej przeboju „Piątek”. Na podium zestawienia znaleźli się – na miejscu trzecim Sylwia Grzeszczak z hitem „Tamta dziewczyna” (ponad 74 miliony odtworzeń w Internecie i 10 tysięcy w rozgłośniach radiowych). Na drugim miejscu uplasował się dj i producent muzyczny C – Bool z przebojem „Never Go Away” (8300 odtworzeń w radiu i 34 miliony w Internecie), a na szczycie zestawienia znalazł się przebój Dawida PodsiadłoW dobrą stronę” (ponad 9 tysięcy odtworzeni w radiu). Zwycięzca, który ma przerwę w karierze i koncertowaniu z telebimów podziękował za wyróżnienie i pozdrowił sopocką i telewizyjną publiczność.

Jubileusz Ewy Farny

Obchodzić jubileusz na scenie w wieku 24 lat może tylko jedna artystka – Ewa Farna. Jest gwiazdą i w Polsce i w Czechach, a jej piosenki towarzyszą nam od 10 lat. Pierwszą płytę nagrała w wieku zaledwie 13 lat, a na scenie Opery Leśnej debiutowała podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2009 otrzymując wówczas w konkursie „trendy” nagrodę internautów. Tego wieczoru popłynęły jej przeboje: „Ulubiona rzecz”, „Bez łez”, „Wszystko albo nic”, „Bumerang” czy „Ewakuacja”. Doskonały mocny głos, charyzma i niesamowita muzyczna wrażliwość. Ewa Farna podczas swojego jubileuszu pokazała wszystkie swoje oblicza, a publiczność doskonale bawiła się również przy hitach „Na ostrzu”, „Znak” czy „Cicho”. Z okazji jubileuszu 10 lat na scenie wokalistka otrzymała „Kryształowe serce” od Polsatu i pamiątkową statuetkę od słuchaczy RMF FM.

  1. Ulubiona Rzecz
  2. Bez łez
  3. Wszystko albo nic
  4. Bumerang
  5. Ewakuacja
  6. Na ostrzu
  7. Znak
  8. Cicho


Informacja prasowa Telewizji Polsat (skomponowana i napisana w całości przez team prasowy stacji).

Polsat SuperHit Festiwal 2017 organizuje Telewizja POLSAT we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz AlberT Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). Patronem medialnym Polsat SuperHit Festiwal 2017 jest radio RMF FM. Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego Internetu LTE, na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2017 są Plus i Cyfrowy Polsat. Oficjalny Partner Flotowy – Grupa Zdunek.
Polsat SuperHit Festiwal to festiwal artystów, którzy odnieśli sukces. Jego formuła uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w internecie oraz na urządzeniach mobilnych. Podczas dwóch dotychczasowych edycji Polsat SuperHit Festiwal, Telewizja POLSAT była liderem oglądalności, a wszystkie koncerty obejrzało łącznie niemal 20 milionów widzów.