Dział Publicystyka Projekt Taconafide wystąpił w Łodzi. Relacja Patrycji Warczyk

Projekt Taconafide wystąpił w Łodzi. Relacja Patrycji Warczyk

Znalezione obrazy dla zapytania taconafide

Duet Taconafide promując album Soma 0,5 mg wyruszył w trasę Ekodisel Tour, która obejmowała siedem miast. 27 kwietnia Taco Hemingway i Quebonafide wystąpili w łódzkiej Atlas Arenie. 

Filip Szcześniak znany jako Taco Hemingway oraz Kuba Grabowski, który występuje pod pseudonimem Quebonafide to dwaj raperzy, którzy na polskiej scenie muzycznej są rozpoznawalni od dawna, a ich ‚każdy nowy projekt robi awanturę’. Jakiś czas temu ogłoszono, że raperzy połączyli siły i stworzyli płytę pt. Soma 0,5mg, a razem będą występować jako Taconafide. Zainteresowanie projektem było ogromne, ponieważ jest to kolaboracja dwóch najpopularniejszych raperów w Polsce. Wraz z płytą zapowiedziano trasę koncertową Ekodisel Tour, która obejmowała siedem miast w Polsce. 27 kwietnia duet wystąpił na Atlas Arenie w Łodzi.

Na Atlas Arenę można było wchodzić od 19:30, a kolejka była bardzo długa, dlatego wpuszczenie paru tysięcy ludzi na obiekt chwilę trwało, niektórzy od razu pobiegli pod scenę by zająć miejsce jak najbliżej sceny, inni woleli posiedzieć na trybunach i bliżej rozpoczęcia koncertu zejść na płytę. Stopniowo pojawiało się więcej ludzi, jednak było cicho, każdy czekał aż Taco i Quebo wyjdą na scenę. O 21:30 publiczność była gotowa na rozpoczęcie koncertu, jednak trzeba było poczekać jeszcze parę minut, po czym usłyszeliśmy dźwięki pierwszego utworu z albumu Soma 0,5 mg, zatytułowany Intro. Raperzy wykonali go zza sceny, a publiczność popisała się znajomością większości tekstu. Następnie Taco i Quebonafide wyjechali spod sceny na specjalnych platformach.

Od samego początku raperzy zaczęli prezentować popularne utwory z płyty Metallica 808, Kryptowaluty czy Tamagotchi, które porwały publiczność. Każdemu z nich towarzyszyła odpowiednia oprawa wizualna, w postaci video prezentowanych na ekranach w tle, płomienie buchające ze sceny oraz konfetti.

Następnie zaprezentowano piosenki Ekodisel, PIN czy Wiem, po czym Taco opuścił scenę i Quebo zaprezentował kilka solowych utworów. Po powrocie Hemingwaya raperzy wykonali m.in. piosenki 8 kobiet, w wersji z Bedoesem, Mleko i Miód czy Soma.

W solowym występie Taco Hemingwaya usłyszeliśmy utwory Chodź, Dele oraz Nowy Kolor.

Po ponad godzinie koncertu artyści ogłosili, że ich występ dobiegł już końca i na chwilę zniknęli ze sceny, jednak ludzie od razu zaczęli krzyczeć o bis i raperzy pojawili się ponownie. Na bis wykonali singiel Nostalgia z płyty Taco pt. Szprycer, oraz Metallica 808, Alt-B, Tamagotchi i Kryptowaluty z albumu Soma 0,5 mg.

Atmosfera na koncercie była niesamowita, między piosenkami Quebonafide opowiadał różne ciekawostki z życia raperów, historie które im się niedawno wydarzyły oraz nawiązywał do sytuacji, które wydarzyły się w ostatnich miesiącach i potrzebują komentarza.

 

Popularne