Dział News Najlepsze książki od św. Mikołaja i pod choinkę! - Prezentownik od Wydawnictwa...

Najlepsze książki od św. Mikołaja i pod choinkę! – Prezentownik od Wydawnictwa Sine Qua Non

Przygotowaliśmy dla Was kolejny prezentownik, tym razem propozycje Wydawnictwa Sine Qua Non. Sprawdźcie, co ciekawego możecie tutaj znaleźć.

Muzyczne propozycje

Na szczyt i z powrotem – Tom Jones

Autobiografia jednego z najważniejszych twórców muzyki rozrywkowej. Jego kariera trwa już sześć dekad. Tom Jones opowiada o swojej podróży, która rozpoczęła się w sennym Pontypridd i zawiodła go na największe sceny świata. Ujawnia szczegóły towarzyszące wzlotom i upadkom – od pierwszych wielkich sukcesów poprzez okres posuchy aż po artystyczne odrodzenie. Szczerze, zabawnie, bez upiększeń.

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię – Paul Trynka

Drugie wydanie monumentalnej biografii Davida Bowiego – ikony popkultury, nonkonformisty, jednej z najjaśniejszych gwiazd muzyki. Paul Trynka opisuje karierę Bowiego z niezwykłą dbałością o szczegóły, a liczne anegdoty sprawiają, że Starmana czyta się jednym tchem. Autor nie idealizuje artysty, nie tworzy sztampowej laurki, co pozwala poznać go takiego, jakim był naprawdę.

Ringo – Michael Seth Starr

Pierwsza tak dokładna opowieść o życiu i karierze perkusisty The Beatles – od naznaczonego chorobami dzieciństwa przez życie w blasku sławy i trudny, pełen sprzecznych emocji okres po rozpadzie zespołu aż po powrót na szczyt, gdy po latach problemów oraz walki z nałogiem Ringo odrodził się jako jedna z najbardziej cenionych i uwielbianych legend rock and rolla.

Sportowe propozycje

Dekalog Nawałki – Marcin Feddek

Zajrzyj za kulisy reprezentacji, w której zakochała się cała Polska! Posłuchaj mowy motywacyjnej Lewandowskiego przed meczem z Niemcami. Stań w tunelu obok Piszczka tuż przed wyjściem na stadion we Frankfurcie. Weź udział w zamkniętej imprezie tuż po wywalczeniu awansu na Euro 2016. Poczuj przeszywającą ciszę w autokarze po porażce z Portugalią… Cała Polska żyje jej występami. Teraz masz wyjątkową okazję poznać historię tej reprezentacji!

Być liderem – Alex Ferguson

Legendarny menadżer Manchesteru United zdradza tajniki swojego warsztatu. Ferguson pisze o tym, jak przez blisko 27 lat udało mu się utrzymać zespół na szczycie i przekształcić klub w globalną markę. To nie autobiografia adresowana wyłącznie do kibiców – to poradnik, który ludziom biznesu pozwoli stać się lepszym liderem.

Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić – Kent McDill

W tej książce Kent McDill dzieli się opowieściami, które nie ujrzały dotychczas światła dziennego. Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić ukazuje legendarny zespół Chicago Bulls z zupełnie nowej, nieznanej perspektywy. I pozwala zrozumieć, na czym polegał jego fenomen. Żaden fan koszykówki nie może przejść obok tej lektury obojętnie!

Dla fanów dobrej beletrystyki

Piąta pora roku – N.K. Jemisin

Piąta pora roku poza zajmującą fabułą, przekazuje ważne treści, zmusza do refleksji. Jemisin nie boi się wpajać czytelnikowi swojego zdania i ściągać uwagi na konkretne problemy. Jej książka spełnia zatem dwie funkcje: wciąga do doskonale stworzonego świata i pozwala cieszyć się interesującą fabułą, a zarazem uczy, zmusza do myślenia, nie pozwala pozostawać obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Ślady – Jakub Małecki

Jakuba Małeckiego nie trzeba już nikomu przedstawiać. W zeszłym roku wdarł się szturmem do czołówki polskich pisarzy znakomitym Dygotem. Teraz spod jego pióra wyszła książka zgoła odmienna. Ślady to z jednej strony zbiór opowiadań, z drugiej – powieść koncepcyjna, w której historie przeplatają się, łączą w niespodziewany sposób, tworząc swoistą, zapierającą dech w piersiach, mozaikę. Dygot pokazał, że Małecki kapitalnie prowadzi rozbudowane fabularnie historie, teraz mamy dowód, że jest on również mistrzem krótkiej formy!

Miłośnikom podróży

Busem przez świat. Australia za 8 dolarów – Karol Lewandowski

Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.

Przez stany POPświadomości – Kuba Ćwiek, Patryk Jurek, Radek Teklak, Bartek Czartoryski, kreska_

Emocjonujący zapis trzytygodniowej podróży kamperem po Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych śladami popkultury. Odwiedzili biuro Stephena Kinga, zwiedzili studio Troma, zza murów oglądali Alexandrię z serialu The Walking Dead, byli na planie Banshee, wbiegali po schodach z Rocky’ego (a tej legendarnej sceny w kultowym filmie Johna Avildsena mogło wcale nie być!), spotkali się z Jackiem Ketchumem, rozmawiali z ojcem Lady Gagi, jeździli zbyt szerokim kamperem po zbyt wąskich ulicach Bostonu. A to tylko część atrakcji, które zobaczyli i opisali. Przez stany POPświadomości to zwariowana podróż po Ameryce, jakiej nie znamy.

Redakcja All About Music
Redakcja All About Musichttp://allaboutmusic.pl
Redakcja portalu All About Music.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.