Przygotowaliśmy dla Was kolejny prezentownik, tym razem propozycje Wydawnictwa Sine Qua Non. Sprawdźcie, co ciekawego możecie tutaj znaleźć.

Muzyczne propozycje

Na szczyt i z powrotem – Tom Jones

Autobiografia jednego z najważniejszych twórców muzyki rozrywkowej. Jego kariera trwa już sześć dekad. Tom Jones opowiada o swojej podróży, która rozpoczęła się w sennym Pontypridd i zawiodła go na największe sceny świata. Ujawnia szczegóły towarzyszące wzlotom i upadkom – od pierwszych wielkich sukcesów poprzez okres posuchy aż po artystyczne odrodzenie. Szczerze, zabawnie, bez upiększeń.

David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię – Paul Trynka

Drugie wydanie monumentalnej biografii Davida Bowiego – ikony popkultury, nonkonformisty, jednej z najjaśniejszych gwiazd muzyki. Paul Trynka opisuje karierę Bowiego z niezwykłą dbałością o szczegóły, a liczne anegdoty sprawiają, że Starmana czyta się jednym tchem. Autor nie idealizuje artysty, nie tworzy sztampowej laurki, co pozwala poznać go takiego, jakim był naprawdę.

Ringo – Michael Seth Starr

Pierwsza tak dokładna opowieść o życiu i karierze perkusisty The Beatles – od naznaczonego chorobami dzieciństwa przez życie w blasku sławy i trudny, pełen sprzecznych emocji okres po rozpadzie zespołu aż po powrót na szczyt, gdy po latach problemów oraz walki z nałogiem Ringo odrodził się jako jedna z najbardziej cenionych i uwielbianych legend rock and rolla.

Sportowe propozycje

Dekalog Nawałki – Marcin Feddek

Zajrzyj za kulisy reprezentacji, w której zakochała się cała Polska! Posłuchaj mowy motywacyjnej Lewandowskiego przed meczem z Niemcami. Stań w tunelu obok Piszczka tuż przed wyjściem na stadion we Frankfurcie. Weź udział w zamkniętej imprezie tuż po wywalczeniu awansu na Euro 2016. Poczuj przeszywającą ciszę w autokarze po porażce z Portugalią… Cała Polska żyje jej występami. Teraz masz wyjątkową okazję poznać historię tej reprezentacji!

Być liderem – Alex Ferguson

Legendarny menadżer Manchesteru United zdradza tajniki swojego warsztatu. Ferguson pisze o tym, jak przez blisko 27 lat udało mu się utrzymać zespół na szczycie i przekształcić klub w globalną markę. To nie autobiografia adresowana wyłącznie do kibiców – to poradnik, który ludziom biznesu pozwoli stać się lepszym liderem.

Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić – Kent McDill

W tej książce Kent McDill dzieli się opowieściami, które nie ujrzały dotychczas światła dziennego. Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić ukazuje legendarny zespół Chicago Bulls z zupełnie nowej, nieznanej perspektywy. I pozwala zrozumieć, na czym polegał jego fenomen. Żaden fan koszykówki nie może przejść obok tej lektury obojętnie!

Dla fanów dobrej beletrystyki

Piąta pora roku – N.K. Jemisin

Piąta pora roku poza zajmującą fabułą, przekazuje ważne treści, zmusza do refleksji. Jemisin nie boi się wpajać czytelnikowi swojego zdania i ściągać uwagi na konkretne problemy. Jej książka spełnia zatem dwie funkcje: wciąga do doskonale stworzonego świata i pozwala cieszyć się interesującą fabułą, a zarazem uczy, zmusza do myślenia, nie pozwala pozostawać obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Ślady – Jakub Małecki

Jakuba Małeckiego nie trzeba już nikomu przedstawiać. W zeszłym roku wdarł się szturmem do czołówki polskich pisarzy znakomitym Dygotem. Teraz spod jego pióra wyszła książka zgoła odmienna. Ślady to z jednej strony zbiór opowiadań, z drugiej – powieść koncepcyjna, w której historie przeplatają się, łączą w niespodziewany sposób, tworząc swoistą, zapierającą dech w piersiach, mozaikę. Dygot pokazał, że Małecki kapitalnie prowadzi rozbudowane fabularnie historie, teraz mamy dowód, że jest on również mistrzem krótkiej formy!

Miłośnikom podróży

Busem przez świat. Australia za 8 dolarów – Karol Lewandowski

Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów starym busem przez Australię. Członkowie ekipy BUSEM PRZEZ ŚWIAT przeżyli 50-stopniowe upały, stanęli oko w oko z krokodylami, psami dingo, kazuarami i dziesiątkami jadowitych węży oraz pająków. Nauczyli się rzucać bumerangiem i grać na didgeridoo, mieszkali w aborygeńskiej wiosce, przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy. Dzięki załodze busa pokochacie Australię taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieujarzmioną i bardzo zaskakującą.

Przez stany POPświadomości – Kuba Ćwiek, Patryk Jurek, Radek Teklak, Bartek Czartoryski, kreska_

Emocjonujący zapis trzytygodniowej podróży kamperem po Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych śladami popkultury. Odwiedzili biuro Stephena Kinga, zwiedzili studio Troma, zza murów oglądali Alexandrię z serialu The Walking Dead, byli na planie Banshee, wbiegali po schodach z Rocky’ego (a tej legendarnej sceny w kultowym filmie Johna Avildsena mogło wcale nie być!), spotkali się z Jackiem Ketchumem, rozmawiali z ojcem Lady Gagi, jeździli zbyt szerokim kamperem po zbyt wąskich ulicach Bostonu. A to tylko część atrakcji, które zobaczyli i opisali. Przez stany POPświadomości to zwariowana podróż po Ameryce, jakiej nie znamy.

Poprzedni artykułStromae zawiesza działalność artystyczną
Następny artykułPo Tytule #11 – Polska