Dział PublicystykaPrezentownikZestawienia redakcji

Prezentownik 2017. 10 książek muzycznych dla fana czytaniaKolejny, już przed ostatni Prezentownik, który mamy dla Was to książki. Oczywiście, książki muzyczne. Sprawdźcie, co dla Was znaleźliśmy.

Kult. Biała księga

Kazik. Biała księga

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Kult obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności – ten słynny zespół mocno zaznaczył swoje miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Powyższe dwie książki będą nie lada gratką nie tylko dla zagorzałych fanów grupy. Wiesław Weiss, redaktor naczelny miesięcznika Teraz Rock, postanowił poświęcić swoje dwie najnowsze publikacje legendarnemu zespołowi, a także jego charyzmatycznemu wokaliście – Kazikowi. Kult. Biała księga i Kazik. Biała księga to zbiór przeróżnych anegdotek, faktów oraz ciekawostek z życia grupy oraz jej lidera. Zadowoli wszystkich miłośników warszawskiej formacji, ale także każdego zainteresowanego rodzimą muzyką rockową.

George Michael Rob Jovanovic

W zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia świat obiegła smutna wieść o śmierci George’a Michaela, jednego z najsłynniejszych brytyjskich muzyków. Twórca takich wielkich hitów jak Last Christmas czy Wake Me Up Before You Go-Go zmarł nagle, wskutek niewydolności serca. Książka Roba Jovanovica jest w całości poświęcona niezwykłej sylwetce artysty. Znajdziemy informacje o różnych aspektach życia Michaela, a także kulisy jego zawiłych losów. Ta pozycja jest lekturą obowiązkową dla każdego słuchacza George’a.

Księga miłosierdzia Leonard Cohen

Kanadyjski wokalista Leonard Cohen w swojej karierze wydał ponad dziesięć albumów studyjnych i rozkochał w sobie milionów fanów na całym świecie. Natomiast nie wszyscy wiedzą, że Cohen parał się także słowem pisanym – ma na koncie kilkanaście publikacji autorskiej poezji. Księga miłosierdzia to zestaw współczesnych psalmów traktujących na takie tematy jak błogosławieństwo, zwątpienie czy gniew. Lektura tych wierszy będzie najlepszym sposobem, by poznać świat wewnętrzny artysty.

Narodziny Beyoncé. Historia niezwykłej kariery J. Randy Taraborrelli

Beyonce nikomu przedstawiać nie trzeba. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, ale niewątpliwie wokalistka jest jedną z najbardziej popularnych, wpływowych oraz interesujących postaci we współczesnej popkulturze. Książka Randy’ego J. Taraborrelliego stanowi najbardziej aktualne oraz najrzetelniejsze źródło wiedzy o życiu gwiazdy – dokładnie przedstawia znajome już światu fakty, a także opowiada nowe, dotąd nieznane. Narodziny Beyonce. Historia niezwykłej kariery będzie idealnym prezentem zarówno dla fana Beyonce, jak i dla sympatyka muzyki popularnej.

Być jak… Adele Caroline Sanderson

Porywająca brytyjska piosenkarka Adele swoją muzyką urzekła miliony fanów na całym świecie. Każdy jej album odniósł ogromny sukces, co potwierdzają liczne nagrody Grammy, a sama artystka jest uwielbiana przez publiczność. Wydana w 2012 roku książka Być jak… Adele wciąż stanowi jedyną publikację dotyczącą kariery wokalistki. Warto się z nią zapoznać, dowiemy się dzięki niej wielu ciekawych faktów z życia Adele.

Linkin Park. Wszystko jest hybrydą Brad Whitaker

Śmierć wokalisty Linkin Park wstrząsnęła muzycznym środowiskiem. Co prawda problemy Chestera Benningtona były doskonale znane, niemniej drastyczna decyzja artysty odbiła się szerokim echem na świecie. Aby trochę lepiej zrozumieć posunięcie Chestera, a także poznać historię Linkin Park od środka, należy przeczytać książkę Linkin Park. Wszystko jest hybrydą. Wydana trzy lata przed samobójstwem, bardzo ładna wizualnie stanowi lekturę obowiązkową dla sympatyków zespołu.

Notes. Agnieszka Osiecka

Ta książka, a właściwie notes, sprawdzi się idealnie dla każdej roztrzepanej artystycznej duszy. Inspirowany osobistymi kalendarzami poetki urzeknie nie tylko wielbicieli twórczości Agnieszki Osieckiej, ale również zwolenników tradycyjnego notowania. W środku znajdziemy dwanaście wierszy na każdy miesiąc roku, fragmenty oryginalnych zapisków czy fotografie różnych przedmiotów należących do Osieckiej. Ten oryginalny prezent zachwyci także swoim nietuzinkowym wyglądem.

Pakiet: Bądź swoją siłą przez 365 dni roku / Bądź swoją siłą. Twój pamiętnik z Demi Lovato

Demi Lovato po uporaniu się z problemami z alkoholem czy narkotykami oraz dzięki swojej działalności filantropijnej stała się autorytetem dla wielu zmagających się z uzależnieniami. Z myślą o swoich fanach artystka wydała książkę Bądź swoją siłą, w której na każdy dzień roku znajdziemy odpowiedni cytat oraz kilka słów, jak poradzić sobie z danym kłopotem. Dodatkowo zaprojektowany przez Demi pamiętnik będzie świetnym miejscem do zapisywania swoich myśli.

The Beatles. Jedyna autoryzowana biografia Hunter Davies

Brytyjski zespół The Beatles na stałe wpisał się do historii muzyki rozrywkowej. Uwielbiani przez publiczność zyskali sławę, o której marzy niejeden wokalista. Jedyna dostępna na rynku biografia grupy jest prawdziwą kopalnią wiedzy o muzykach, ich twórczości, decyzjach oraz kulisach wielkiej popularności. Dzięki tej książce bardzo dobrze poznacie legendarnych gigantów rock and rolla.

One Direction. Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografia

Członkowie One Direction obecnie koncentrują się na solowych projektach, a wszyscy stęsknieni za grupową działalnością powinni sięgnąć po oficjalną autobiografię zespołu, wydaną jeszcze przez ogłoszeniem przerwy. Znajdziecie tam nie tylko nieznane ciekawostki dotyczące chłopaków, ale także ich niepublikowane dotąd zdjęcia, rysunki czy notatki. Książka spodoba się każdemu fanu tego brytyjskiego boybandu.

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.