Dział NewsFestiwale, koncerty, wydarzenia

Poznaliśmy kolejne gwiazdy OFF FestivaluJeden z najważniejszych letnich polskich festiwali muzycznych ogłosił właśnie kolejne gwiazdy, które pojawią się na jego tegorocznej edycji. Do składu, który w tym roku zagrana katowickich scenach dołączyło 5 zagranicznych artystów.

Pierwszym z nich jest Shellac – grupa z pogranicza post-hardcore’u oraz noise punku, dowodzona przez Steve’a Albiniego znanego między innymi ze współpracy z Nirvaną podczas ich ostatniego krążka In Utero. Obok niego pojawia się inżynier dźwięku Bob Weston, a ich ostatnim wspólnym dzieckiem jest album Dude Incredible wydany w 2014 roku.

Poza Shellac na OFF Festival 2017 pojawi się grupa BEAK>, w składzie Geoff Barrow (Portishead), Billy Fuller i Will Young. Mimo, że najbliżej im do elektronicznych brzmień, ciężko wpisać zespół w jeden typowy rodzaj muzyki.

Obok Shellac i BEAK> zobaczymy również Silver Apples, którzy w zeszłym roku po prawie 20 latach powrócili z nowym albumem zatytułowanym Clinging To A DreamAmerykańską alternatywę zaprezentuje Daniel Johnston, tekściarz i piosenkarz, którego utwory wykonywali między innymi Tom Waits, Pearl Jam, Beck czy Sonic Youth. Reprezentantami ciężkiego metalowego brzmienia będą Amerykanie z Wolves In The Throne Room.

Tags
Show More


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.