Dział News Post Malone ze swoim najnowszym albumem pobił rekord Spotify

Post Malone ze swoim najnowszym albumem pobił rekord Spotify

 

Amerykański raper Post Malone w piątek wydał swój drugi longplay w karierze. Dzisiaj już wiemy, że ustanowił on nowy rekord Spotify!

Post Malone to amerykański raper, który w 2017 roku wydał singiel Rockstar (feat. 21 Savage). Utwór podbił światowe listy przebojów, osiągając m.in. szczyt na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Do tej pory nagranie pokryło się pięciokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych.

W piątek, 27 kwietnia, ukazał się drugi album studyjny rapera – Beerbongs & Bentleys. To właśnie z tej płyty pochodzi jego największy hit – Rockstar. Jak się jednak okazuje, zainteresowanie twórczością artysty, przełożyło się na wyniki popularności krążka.

Spotify podało, że płyta Beerbongs & Bentleys ustanowiła nowy rekord serwisu pod względem największej liczby otworzeń w ciągu pierwszego dnia po premierze. Rekord został pobity zarówno na poziomie globalnym, odnotowując 78 744 748 streamów, jak i na rynku amerykańskim, osiągając 47 930 039 odtworzeń w USA w ciągu pierwszych 24 godzin.

Mateusz Plata
Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.

Popularne