W połowie czerwca miała odbyć się druga edycja kieleckiego Masscode Festival. Jednak z powodu warunków postawionych przez władze miasta wydarzenie nie odbędzie się, o czym ostatnio poinformował organizator festiwalu.

W dniach 15-16 czerwca na terenie Kielc miała odbyć się druga edycja Masscode Festival, podczas której mieli wystąpić między innymi Daria Zawiałow, Lao Che, Ania Dąbrowska, Kortez, KęKę czy Bedoes. Jednak z powodu wymogów kieleckich władz wydarzenie nie dojdzie do skutku, o czym poinformował organizator i pomysłodawca imprezy – Maksymilian Materna.

W piątek na oficjalnej stronie festiwalu pojawiło się oświadczenie, w którym zdradzono szczegóły podjętej decyzji. Wydarzenie miałoby trwać maksymalnie do godziny 22, co władze miasta argumentował skargami mieszkańców na zakłócanie ciszy nocnej w podczas ubiegłorocznej edycji imprezy. Organizatorzy ze względów logistycznych nie mogli zgodzić się na zaproponowane przez ratusz warunki, wobec czego cały festiwal został odwołany. Od poniedziałku ma także ruszyć zwrot pieniędzy za zakupione bilety.

Granicę trwania imprezy, wyznaczono na godzinę 22:00, powołując się na liczne skargi mieszkańców. Dodam, że ubiegłoroczna edycja nie spowodowała jakichkolwiek interwencji służb, postępowań lub wezwań do wyjaśnień. (…) Przeprowadzenie skróconych występów, przygotowanie techniki świetlnej, a także zachowanie pierwotnej formuły Masscode Festival, jest w tej sytuacji przez nas wykluczone. (…)

Ogromna większość artystów, zgodziła się natomiast na przeniesienie swoich koncertów na scenę klubową, a także do instytucji podległych Urzędowi Marszałkowskiemu, który bardzo mocno nas wspiera. Nie podamy Wam niestety jeszcze dzisiaj szczegółów tych zmian. Pieniądze za zakupione przez Was bilety zostaną bezzwłocznie zwrócone.

Pełna treść oświadczenia organizatora Masscode Festival znajduje się poniżej: