Po Tytule #25 – In the Name of Love

Co artyści są w stanie zrobić w imię miłości? Z pewnością są zdolni napisać niezapomniany przebój. O jakich utworach jest mowa? O tym przekonacie się w dzisiejszym odcinku rubryki, którego głównym bohaterem jest  tytuł In The Name Of Love.

Thompson Twins – In the Name of Love

nullBrytyjska grupa muzyczna Thompson Twins zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w 1982 roku za sprawą albumu In the Name Love. Tytułowy singiel napisali, skomponowali i wykonali w składzie Tom Bailey, Allanah Currie, Joe Leeway, John Roog, Chris Bell, Peter Dodd i Matthwe Seligman. Utwór stał się przebojem, wspinając się na szczyt krajowego zestawienia U.S. Billboard Dance/Club Play. Zagrzał również miejsce na dwóch filmowych soundtrackach – Ghostbusters oraz Edge of Seventeen. W 1988 w ramach wydania albumu Greatest Mixes, przygotowano remiks w wersji Shep Pettibone. Fizyczny singiel odnowionego In The Name Of Love ’88 zawiera także rozszerzoną wersję oraz Railroad Mix.

Earth, Wind & Fire – In the Name of Love

nullGdy Thompson Twins debiutowali z In The Name Of Love, zespół Earth, Wind & Fire dołączył tytuł do swojego bogatego repertuaru. W imię miłości zadedykowano zarówno 17. album studyjny, jak i jeden z utworów. Płyta ukazała się w 1997 roku i została wyprodukowana przez lidera grupy, Maurice’a White’a. Pierwotnie krążek został wydany w Japonii pod tytułem Avatar, który zawiera inną listę utworów od powszechnie znanej wersji. Tytułowy soulowo-funkowy utwór In The Name Of Love powstał w autorskim składzie: Melanie Andrews, Morris Pleasure, Sheldon Reynolds, Betty Reynolds i ponownie, Maurice White.

Monika Kuszyńska – In the Name of Love

nullW 2015 roku wybór polskiego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji trzymano w sekrecie do samego końca. Efektu długich oczekiwań nie spodziewał się nikt. 9 marca podczas programu Świat się kręci poinformowano, że w biało-czerwonych barwach będzie nas reprezentować była wokalistka Varius ManxMonika Kuszyńska z piosenką In The Name Of Love. Piękna ballada z tekstem samej Moniki, muzyką jej męża Jakuba Raczyńskiego i produkcji Łukasza Stępienia zagwarantowała Polsce wejście do finału międzynarodowego konkursu, ostatecznie zdobywając 23. miejsce w klasyfikacji. Piosenka doczekała się polskiego odpowiednika – Obudź się i żyj.

Stanisława Celińska – W imię miłości

Pozostajemy przy roku 2015 i nie wychodzimy z rodzimego podwórka. Prawdziwą gwiazdą opolskiej sceny, zdobywczynią wielu nagród oraz serc słuchaczy została wszystkim wspaniale znana aktorka – Stanisława Celińska. W imię miłości pochodzi z płyty artystki zatytułowanej Atramentowa… Suplement, będącą kontynuacją i dopełnieniem wydanej w 2015 roku poprzedniki o nazwie Atramentowa…

Martin Garrix & Bebe Rexha– In the Name of Love

nullScena klubowa w 2016 roku należała do wybuchowego duetu – Bebe Rexha i Martin Garrix. Holenderski producent oraz DJ nagrał i wyprodukował In The Name Of Love, po czym zaprosił wokalistkę do współpracy. Do składu producenckiego przyłączyli się również Matt Rad, Steve James i Simon Says. Praca w studiu zaowocowała wysokimi miejscami na listach przebojów, w tym numerem jeden w Meksyku oraz w amerykańskim zestawieniu Dance Club Songs Billboardu, pokrywając się platyną za milionowy nakład. W Polsce singiel zdobył najwięcej platyn – poczwórną za przekroczenie 80 milionów kopii. Pod koniec 2016 roku, 11 listopada została wydana EP-ka promująca singiel z remiksami.

Delta Goodrem – In the Name of Love

Delta Goodrem powróciła po czterech latach od wydania Child of The Universe w 2012 z piątą płytą studyjną – Wings of the Wild. Premierę albumu australijskiej piosenkarki nagłaśniał singiel Wings, a następnie Dear Life. Wśród nowych utworów znalazło się także In The Name Of Love autorstwa wokalistki, Anthony’ego Egizii i Davida Musumeci.

Prawie

The Supremes – Stop! In the Name of Love

nullAfroamerykańska, dziewczęca grupa wokalna śpiewająca soul i funk – The Supremes powstała w 1959 roku i nagrywała dla słynnej wytwórni Motown. To właśnie team Holland–Dozier–Holland ekipy producenckiej stworzył w 1965 roku przebój Stop! In the Name of Love. Piosenka w wykonaniu Diany Ross, chórkami w postaci Florence Ballard i Mary Wilson i muzykami The Funk Brothers, zawojowała Billboard, a także brytyjskie i niemieckie listy przebojów.

U2– Pride (In the Name of Love)

null

1984 rok jest jednym z najważniejszych twórczych etapów na długiej drodze U2. Ukazanie się czwartego albumu The Unforgettable Fire było pierwszym wynikiem współpracy zespołu z producentami Brianem Eno i Danielem Lanois. Rozpoczął też fascynację U2 Stanami Zjednoczonymi, która znacząco wpłynęła również na dwa następne albumy grupy. Nazewnictwo pochodzi od serii obrazów autorstwa ofiar ataków atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, które grupa zobaczyła w muzeum w Chicago i które posiadało również wystawę na temat Martina Luthera Kinga. Materiał na płytę był nagrywany w Zamku Slane w hrabstwie Meath i wykończony w Windmill Lane Studios w Dublinie. Album wspiął się na szczyt australijskiej listy sprzedaży, podobnie jak w Nowej Zelandii i w Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych sprzedano trzy miliony egzemplarzy płyty, która stała się trzykrotnie platynowa. Pochodzący z niej singiel Pride (In the Name of Love), opowiadający właśnie o Kingu, okazał się pierwszym przebojem grupy na wielką skalę. Za muzykę odpowiedzialni są muzycy U2, zaś tekst napisał Bono.

R. Kelly – Step in the Name of Love

nullW 2003 roku piosenkarz R&B, R. Kelly nagrał płytę o słodko-brzmiącym tytule Chocolate Factory. Album dołączył do jego dyskografii jako piąty z kolei, zaś singiel Step in the Name of Love (Remix) jako dziesiąty, który zdobył pierwsze miejsce zestawienia Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks Billboardu. Oryginalna wersja piosenki ukazała się na krążku Loveland, czyli na specjalnej edycji wydawnictwa. Utwór od początku do końca powstał z ręki R. Kelly’ego – napisał tekst, skomponował brzmienie i ostatecznie go wyprodukował. Teledysk wyreżyserował Little X.