AlbumyDział News

Płyta nowOsiecka w maju w sprzedaży

Nie tak dawno na jednej z polskich scen spotkali się razem Brodka, Mela Koteluk, L.U.C, Natalia Grosiak, Piotr Rogucki, Natalia Przybysz, The Dumplings, Misia Furtak, Krzysztof Zalewski i Czesław Śpiewa, wspólnie tworząc projekt nowOsiecka. Zapis tego niecodziennego koncertu niedługo pojawi się na płycie.

W listopadzie 2016 roku na Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbył się koncert, na którego cała pula biletów rozeszła się zaledwie w ciągu kilku minut. Podczas wydarzenia słuchacze mieli okazję posłuchać ponadczasowych tekstów Agnieszki Osieckiej do wielu utworów w nowych aranżacjach. Kuba Karaś (The Dumplings), jeden z artystów, który brał u dział w projekcie mówi:

Było to niebywałe wyzwanie, zaszczyt oraz radość z udziału w takim projekcie. Wystąpić w sali NOSPR i pracować z tekstem Agnieszki Osieckiej to niecodzienne wyzwanie. Praca z orkiestrą mocno nas zainspirowała do dalszych działań w tym kierunku, o czym zapewne wkrótce przekonają się nasi fani.

Na płycie pojawią się kompozycje Grechuty, Komedy, Koniecznego, Sławińskiego czy Satanowskiego. Poza pełnym zapisem koncertu na krążku znajdzie się również instrumentalną wersję piosenki Wymyśliłem Ciebie w aranżacji Przemka Borowieckiego. Usłyszmy na nim również duet Łona i Webber z własną interpretacją jednego z dobrze znanych tekstów Agnieszki. Płyta NowOsiecka ukaże się już w maju nakładem wytwórni Agora.

Tags
Show More

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close