Dział News Piotr Bukartyk to fatalny przykład dla młodzieży

Piotr Bukartyk to fatalny przykład dla młodzieży

22 listopada będzie miała premierę autobiografia Piotra Bukartyka. Książka zatytułowana jest  Fatalny Przykład Dla Młodzieży.

Mistrza słowa i rymu, niepoprawny romantyk, grajek i błazen, to Piotr Bukartyk, który od prawie czterdziestu lat układa piosenki. Autor od ponad dekady nie przesypia nocy z czwartku na piątek, by rano jako gość redaktora Manna bawić i wzruszać słuchaczy radiowej Trójki.

Artysta wygrał niemal wszystkie konkursy na piosenki z tekstem włącznie z Kabaretonem w Opolu, na który trafił zupełnie przypadkowo.

Znalezione obrazy dla zapytania Piotr Bukartyk

Napisał ponad 500 piosenek i nagrał osiem płyt. Ponieważ nie wszystkie okazały się finansowym sukcesem, próbował zarabiać na życie w możliwie najbliższy mu sposób. Wykreował lokalną odmianę łysego Vana Morrisona na deskach teatru Rampa, pisał kobiece opowiadania do gazet jako tajemnicza Mariola i prowadził program telewizyjny Powrót Bardów.

Kilkanaście lat temu zadomowił się w radiowej Trójce u boku Wojciecha Manna. Od tego czasu, co tydzień z czwartku na piątek pisze piosenkę-felieton, którą wykonuje z gitarą w porannej audycji. Jest stałym gościem Przystanku Woodstock, gdzie z Jurkiem Owsiakiem i tłumem młodych ludzi na scenie kończy festiwal swoją piosenką-hymnem Z tylu chmur.

 

Jagoda Haloszka
Studentka komunikacji europejskiej. Dziennikarka radiowa. Kocha podróże i muzykę. Uwielbia rock i alternatywę. W przyszłości chce być dziennikarką telewizyjną.

Popularne