Dział NewsInformacje prasowe

Piotr Bukartyk to fatalny przykład dla młodzieży

22 listopada będzie miała premierę autobiografia Piotra Bukartyka. Książka zatytułowana jest  Fatalny Przykład Dla Młodzieży.

Mistrza słowa i rymu, niepoprawny romantyk, grajek i błazen, to Piotr Bukartyk, który od prawie czterdziestu lat układa piosenki. Autor od ponad dekady nie przesypia nocy z czwartku na piątek, by rano jako gość redaktora Manna bawić i wzruszać słuchaczy radiowej Trójki.

Artysta wygrał niemal wszystkie konkursy na piosenki z tekstem włącznie z Kabaretonem w Opolu, na który trafił zupełnie przypadkowo.

Znalezione obrazy dla zapytania Piotr Bukartyk

Napisał ponad 500 piosenek i nagrał osiem płyt. Ponieważ nie wszystkie okazały się finansowym sukcesem, próbował zarabiać na życie w możliwie najbliższy mu sposób. Wykreował lokalną odmianę łysego Vana Morrisona na deskach teatru Rampa, pisał kobiece opowiadania do gazet jako tajemnicza Mariola i prowadził program telewizyjny Powrót Bardów.

Kilkanaście lat temu zadomowił się w radiowej Trójce u boku Wojciecha Manna. Od tego czasu, co tydzień z czwartku na piątek pisze piosenkę-felieton, którą wykonuje z gitarą w porannej audycji. Jest stałym gościem Przystanku Woodstock, gdzie z Jurkiem Owsiakiem i tłumem młodych ludzi na scenie kończy festiwal swoją piosenką-hymnem Z tylu chmur.

 

Tags
Show More

Jagoda Haloszka

Studentka komunikacji europejskiej. Dziennikarka radiowa. Kocha podróże i muzykę. Uwielbia rock i alternatywę. W przyszłości chce być dziennikarką telewizyjną.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close