Dział News Pierwszy utwór z dwoma miliardami streamów na Spotify

Pierwszy utwór z dwoma miliardami streamów na Spotify

Ed Shreeran do listy muzycznych sukcesów może dopisać rekord osiągnięty na Spotify. Jeden z singlów wokalisty został otworzony w popularnym serwisie streamingowym ponad dwa miliardy razy.

Niecałe dwa lata zajęło hitowi Shape Of You, aby pobić rekord streamów na Spotify. Wydany na początku 2017 roku jeden z pierwszych singli zapowiadający płytę ÷ na popularnej platformie streamingowej jako pierwszy w historii przekroczył magiczną barierę 2 miliardów odtworzeń. Pierwszy miliard streamów Shape Of You osiągnęło zaledwie pół roku po premierze, był to trzeci utwór w historii Spotify, któremu udało przekroczyć się tę granicę. Wcześniej dokonały tego One Dance Drake’a oraz Closer od The Chainsmokers.

Shape Of You nie jest jedynym utworem Eda na liście 100 najpopularniejszych utworów na Spotify. Oprócz rekordowego singla wokalista na tej liście umieścił Thinking Out Loud (5),
Photograph (17), Perfect (21) oraz Castle on the Hill (99).

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Popularne