W The Voice of Poland jeszcze nokauty, a X Factor Polska już zaczęły się odcinki na żywo. Dwanaścioro uczestników zaprezentowało się, a kto odpadł jako pierwszy?

Program otworzył występ zespołu Cała Góra Barwinków, którzy postawili na utwór Locked Out of Heaven Bruno Marsa. Generalnie jurorzy byli zadowoleni, chociaż Ewa lekko narzekała na wokal lidera zespołu. Potem podopieczna Ewy Farnej – Magdalena Bal, która wykonała Piece of My Heart Janis Joplin. Jurorzy byli zachwyceni, a Tatiana już zwiastowała kolejny odcinek i prosiła o więcej luzu na scenie. Artem Furman to kolejny uczestnik, który zdecydował się na piosenkę Bruno Marsa – tym razem jednak Lazy Song. Jurorzy (poza Czesławem) twierdzili, że nie widzieli Artema w odcinkach na żywo, jednak po tym występie zmienili zdanie. Przed kolejną przerwą zaprezentowała się jeszcze Anna Tacikowska. Ona postawiła na utwór I Will Love Again. Pomimo stresu Ania dała radę wykonać fenomenalnie ten kawałek, co wzbudziło zachwyt jurorów.

[one_fourth][/one_fourth] [one_fourth][/one_fourth] [one_fourth][/one_fourth] [one_fourth_last][/one_fourth_last]

Po przerwie zaprezentował się zespół Hatbreakers, po nich Kuba Jurzyk, Marta Bijan, a przed kolejną reklamą swój czas na występ znalazł jeszcze João de Sousa. Po występie Hatbreakers jurorzy nie mieli wątpliwości, że ich miejsce w finale jest w pełni zasłużone, o Kubie Czesław był pewien, że jego chłopacy nie będą dziś w dogrywce. Marta Bijan zaśpiewała Skyscarper Demi Lovato, jurorzy byli zachwyceni wykonem, ale wyborem utworu już nie do końca.

[one_fourth][/one_fourth] [one_fourth][/one_fourth] [one_fourth][/one_fourth] [one_fourth_last][/one_fourth_last]

Ostatnia czwórka artystów zaprezentowała się po przerwie. Trzynasta w samo południe wykonali utwór Sweet Home Alabama, Karolina Duszkiewicz postawiła na Since U Been Gone Kelly Clarkson. W przypadku zespołu jurorzy byli zachwyceni pół na pół, a występ Karoliny został bardzo skrytykowany, Czesław i Ewa widzieli same fałsze w tym występie. Jakub Jonkisz zaprezentował swoją interpretację It’s a Man’s Man’s Man’s World, czy wzbudził zachwyt jurorów. Całą stawkę zamknęła Daria Zawiałow utworem I Don’t Wanna Miss a Thing. Tu również nie szczędzono zachwytów i wróżono „finał finał finałów”.

[one_fourth][/one_fourth] [one_fourth][/one_fourth] [one_fourth][/one_fourth] [one_fourth_last][/one_fourth_last]

Po skrócie dzisiejszych występów zaprezentował się Grzegorz Hyży ze swoim nowym singlem, Na chwilę.

Patricia Kazadi ogłosiła, że w tym odcinku odpada dwoje uczestników. Pierwszy z najmniejszą ilością głosów, kolejni zaprezentowali się w dogrywce. Najmniejszą ilość głosów otrzymała Karolina Duszkiewicz i ona jako pierwsza pożegnała się z programem. W dogrywce spotkali się Artem (cooo?) i Joao. Czesław postawił na Artem oczywiście, Tatiana na Joao, ostateczna decyzja należała do Ewy i Kuby.