Anne-Marie dopiero zaczyna budować swoją markę na europejskim rynku muzycznym. Jej kariera nabrała znacznego tempa na przełomie 2016 i 2017 roku. Aktualnie brytyjska artystka przymierza się do wydania debiutanckiego albumu  „Speak Your Mind”, któremu towarzyszą single „Ciao Adios” „Friends” i „Rockabye” oraz europejska trasa koncertowa. To już zapewne wiecie, ale czy zdajecie sobie sprawę, że Anne-Marie lubi brać na warsztat utwory innych artystów i prezentować ich własną interpretację? Oto kilka najlepszych przykładów.

 

Touch/Shape Of You

Na pierwszy ogień mash-up dwóch utworów. Anne-Marie dla Capital Live Session postanowiła wziąć na warsztat single, które swojego czasu królowały w Wielkiej Brytanii: Touch z repertuaru Little Mix i Shape Of You od Eda Sheerana. Ten występ pięknie pokazuje możliwości artystyczne brytyjskiej wokalistki: zaczynając od tzw. „feelingu”, a kończąc na świadomości interpretacyjnej. Wsłuchując się dobrze w wykonanie, możecie usłyszeć małą, ale zabawną zmianę tekstu

Dangerous Woman

Nie każdy artysta mógłby pozwolić sobie na zaprezentowanie własnej interpretacji utworów z repertuaru Ariany Grande. Powód jest banalny – znaczna część wokalistów nie ma takich rejestrów i możliwości wokalnych. Anne-Marie ma piękne góry i przyszło jej to z łatwością. Dangerous Woman w wykonaniu artystki jest dość intymne i nostalgiczne. To krzyk wspólczesnej dziewczyny w małym, ale silnym ciele.

Don’t Kill My Vibe

Teraz coś świeższego, coś, czego możecie nie znać – jeśli jednak kojarzycie, chwała Wam. Podczas krótkiej trasy promocyjnej po norwerskich rozgłośniach radiowych, Anne-Marie zatrzymała się na dłużej w NRK P3, gdzie w akompaniamencie gitary zaśpiewała cover Don’t Kill My Vibe debiutującej Norweżki – Sigrid. Młoda wokalistka jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym AM była dwa lata temu. Girl power pełną gębą!

Say You’ll Be There

Odrywam Was teraz od spokojniejszych piosenek na rzecz Say You’ll Be There. Starsze pokolenie na pewno pamięta, a młodsze może kojarzyć, choć grzech nie znać takich utworów jak ten z repertuaru Spice Girls. Specjalnie na potrzeby sesji Live Lounge, Anne-Marie wraz ze swoimi kolegami zaaranżowała piosenkę na nowo, dość współcześnie, jednak wciąż w klimacie tamtych lat.

Finders Keepers

Nie dajcie się zmylić, Finders Keepers to tylko podwaliny do całego przedsięwzięcia, jakiego podjęła Anne-Marie w studiu Live Lounge. Główny prym wiedzie melodia utworu z repertuaru uzdolnionej Mabel, ale wplecione są tam fragmenty kilku innych singli – New Rules, Walk On Water i No Scrubs. Profesjonalny mushup, który pokazuje świadomość i kunszt artystyczny wokalistki. Jak tu jej nie kochać?

Przypominamy, że Anne-Marie, dzięki agencji Live Nation, rusza w europejską trasę koncertową. Wokalistka 14 kwietnia 2018 r. w warszawskim klubie Stodoła zaśpiewa znane przeboje, m.in. Alarm, Ciao Adios i Rockabye oraz premierowy materiał z debiutanckiego albumu Speak Your Mind. Premiera płyty zaplanowana jest na 27 kwietnia, nakładem Warner Music. Ostatnie bilety na występ można nabyć pod tym linkiem.

Student III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Lublinie. Miłośnik brytyjskiego, jak i polskiego rynku muzycznego. Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem muzycznym.
Poprzedni artykułDroga do sławy: Broods
Następny artykułAll About Music Przy Kawie #109