AlbumyDział NewsDział WideoPremierowe utworyTeledyski

Nowy teledysk: Pectus & Urszula Dudziak – Nowy Jork, jazz i stylNie od dziś wiemy, że grupa Pectus świętuje 10-lecie swojego istnienia i z tej okazji nagrał wyjątkową płytę. Premiera już w piątek, lecz teraz mamy okazję poznać pierwszy utwór pochodzący z tego wydawnictwa.

Ten rok jest dla braci Szczepanik dość wyjątkowy, bowiem utworzony przez nich zespół Pectus świętuje swoje 10-lecie. By ten fakt uczcić, postanowiono stworzyć płytę absolutnie wyjątkową, bowiem zawierającą same duety. Sam tytuł Kobiety jest dość wymowny, a jego premierę zapowiedziano finalnie na 13 listopada 2015 roku.

Do projektu zaproszono 10 wokalistek, które niewątpliwie miały wpływ na polską scenę muzyczną w ciągu ostatnich dekad. Nie będą to jednak covery, a autorskie kompozycje napisane specjalnie na tą okazję przez Tomasza Szczepanika.

Właśnie do sieci trafił pierwszy zwiastun tej płyty. Singiel Nowy Jork, jazz i styl miał swoją premierę wraz z teledyskiem 14 października. Animowaną wersję zaprezentowano 11 listopada. W utworze możemy usłyszeć Urszulę Dudziak.

 

Tags
Show More


Beata Prętnicka

Lat 23, blogerka. Fanka muzyki wszelakiej, nie zamyka się na jeden gatunek muzyczny. Szybko się nudzi znalezionymi wcześniej utworami, które zawierają w sobie nutę szczerości i prawdziwości. Z chęcią chodziłaby na wszystkie interesujące koncerty. Lubi obejrzeć dobrą komedię. Zagorzały kibic sportowy.

Related Articles

One Comment

  1. Samą koncepcję tego krążka uważam za fantastyczną, bo wydanie duetów z okazji 10-lecia grupy Pectus to pomysł przedni. Co do samej zaś kompozycji „Nowy Jork, jazz i styl” to jawi mi się ona jako przestrzeń niebanalnego brzmienia, takiego mariażu jazzu, rock’n’roll’a i niesamowitego muzycznego liryzmu. Ta piosenka jest też chyba jakimś manifestem złożonym temu co w muzyce najlepsze, esencjonalne i – zgodnie z tytułem – stylowe. Sądzę, że to bardzo udane połączenie różnych artystycznych wrażliwości, ujęte w formę męsko-damskich „kolaboracji”, która naprawdę może się podobać. :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.