Dział PublicystykaOryginał vs. Cover

Oryginał vs. Cover #60: Britney Spears, Rihanna i Florence + the MachineDzisiejsze wydanie rubryki poświęcone jest trzem wokalistkom: Britney Spears, Rihannie i Florence z zespołu Florence + the Machine. Ciekawi ich coverów i sampli?

Stand By Me – Florence + the Machine i Ben E. King

12 sierpnia zostało wydane nowe wydawnictwo zespołu Florence + the Machine zatytułowane Songs From Final Fantasy XV. Na cyfrowej płycie znajdziemy trzy premierowe kompozycje: Too Much Is Never Enough, I Will Be i Stand By Me. Mini wydawnictwo promuje grę Final Fantasy XV.

Stand By Me to jeden z klasyków amerykańskiego wokalisty soul i R&B Bena E. Kinga. Piosenka wylansowana w 1961 roku znalazła się na jego albumie Don’t Play That Song! Jak sam utrzymywał pisząc ją inspirował się piosenką Stand by Me Father Sama Cooke’a.

Everybody – Britney Spears & Sweet Dreams (Are Made of This) – Eurythimics

W 2007 roku po serii niepowodzeń osobistych, Britney Spears powróciła z albumem Blackout. I choć każdy kojarzy ją przede wszystkim z utworów Gimmie More i Piece of Me, warto zapoznać się z kolejnymi utworami. Dziś stawiamy na Everybody.

Everybody, znajdujące się jako bonus track na iTunes Store i w japońskiej wersji krążka, zawiera w sobie sample piosenki Sweet Dreams (Are Made of This). Piosenka pochodzi z płyty o tym samym tytule, wydanej przez brytyjski zespół Eurythimics. To dziś to jedna z najczęściej puszczanych starszych piosenek w klubach.

Same Ol’ Mistakes – Rihanna & New Person, Same Old Mistakes – Tame Impala

Wydana na początku 2016 roku płyta Anti, przyniosła Rihannie duże powodzenie pozytywnych opinii u krytyków jak i fanów. Na płycie oprócz oryginalnych utworów znalazł się jeden cover. Chodzi o piosenkę Same Ol’ Mistakes.

Piosenka pod innym tytułem (New Person, Same Old Mistakes) znajduje się na trzecim studyjnym albumie zespołu Currents, wydanego w 2015 roku. Napisał ją wokalista zespołu Kevin Parker.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.