Dział NewsDział PublicystykaOryginał vs. Cover

Oryginał vs. Cover #59: Bastille, Sugababes i Girls AloudDzisiejsze wydanie naszej rubryki poświęcone będzie w całości zespołom. W swoich bogatych dyskografiach covery mają nawet Bastille, Sugababes i Girls Aloud

What Would You Do? – Bastille i City High

Bastille, zanim jeszcze zaczęli być tak rozpoznawalni wydali serię mistape’ów. Other People Heartache składało się z trzech części: pierwsze dwa wydane w 2012 składały się z coverów, zaś trzecia (już po sukcesie zespołu) już nie. Dziś sięgamy do pierwszej części, na której znajduje się między innymi utwór What Would You Do?

Działający w latach 1999-2003 zespół City High tworzył muzykę z pogranicza R&B i hip hopu. W 2011 roku wydali debiutancki krążek sygnowany nazwą zespołu, który tak naprawdę był także ich ostatnim wydawnictwem. Największym rozgłosem cieszył się właśnie wcześniej wspomniany singiel. To właśnie tę wersję scoverowali chłopacy z Bastille.

Freak Like Me – Sugababes i Adina Howard

W 2002 roku trio Sugababes było już znane wszystkim. Po sporym sukcesie debiutanckiej płyty dziewczyny przygotowały dla fanów nową płytę. Jej pierwszą zapowiedzią był singiel Freak Like Me, który okazał się sporym sukcesem i pierwszym numerem jeden zespołu na UK Singles Chart. Kawałek ukazał się potem na krążku Angels with Dirty Faces.

Pierwsza wersja tej piosenki została jednak nagrana siedem lat wcześniej przez debiutującą wówczas amerykańską wokalistkę Adinę Howard. Utwór znalazł się na jej pierwszej płycie Do You Wanna Ride? i dotarł do drugiego miejsca na Billboard Hot 100. Sprzedano ponad milion sztuk singla.

Jump – Girls Aloud i The Pointer Sisters

Sporym sukcesem w 2003 roku było wydanie przez Girls Aloud singla Jump. Piosenka powstała na potrzeby filmu Love Actually, ale kolejne osiągnięcia sprawiły, że znalazła się ona także na reedycji krążka Sound of the Underground oraz na kolejnej płycie zespołu, What Will the Neighbours Say? Piosenka dotarła do drugiego miejsca na Uk Singles Chart.

Historia utworu sięga jednak już 1983 roku. Za sprawą Stephena Mitchella, Marti Sharron i Gary’ego Skardina trafił on w ręce wokalnej grupy The Pointer Sisters. Singiel znalazł się na płycie Break Out i dotarł do trzeciego miejsca na Billboard Hot 100.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.