Dział NewsDział PublicystykaOryginał vs. Cover

Oryginał vs. Cover #58: Kylie Minogue, Melanie C i Sophie Ellis-BextorDziś klimatami powrócimy do lekko starszych utworów. Zatrzymamy się na debiutanckim singlu Kylie Minogue oraz kompozycjom śpiewanym przez Melanie C i Sophie Ellis- Bextor w kwiecie kariery.

The Loco-Motion – Kylie Minogue i Little Eva

Cofnijmy się w czasie do późnych lat 80. W 1987 roku zadebiutowała Kylie Minogue wydając jako pierwszy singiel The Loco-Motion (gdzieniegdzie nazywany Locomotion). Piosenka co prawda nie uzyskała większego rozgłosu na świecie, ale w rodzimej Australii stała się prawdziwym hitem. Szybko dotarła do pierwszego miejsca australijskiej listy singlowej, a potem nuciły ją rzesze nowych fanów.

Okazuje się jednak, że był to tylko cover, a jego pierwsza wersja powstała już w 1962 roku. Napisali ją Gerry Goffin i Carole King i miała trafić w ręce Dee Dee Sharp. Ta jednak odrzuciła utwór, co wykorzystała Little Eva. Zyskała ona dzięki temu numer jeden na liście Billboard.

Physical – Sophie Ellis-Bextor i Olivia Newton-John

Już niedługo premiera nowej płyty Sophie Ellis-Bextor. To odpowiedni moment, aby przypomnieć sobie o jej poprzednich utworach. W 2003 roku wydała swój drugi studyjny krążek Shoot from the Hip, a wśród utworów znalazł się tak zwany hidden track, dostępny jedynie w brytyjskiej wersji płyty. Mowa o Physical.

Utwór powstał w 1981 roku i wylansował go brytyjsko-australijska wokalistka Olivia Newton-John. Za kompozycję odpowiadają natomiast Steve Kipner i Terry Shaddick. Wokalistce przyniosła ona nominację do nagród Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance i zwycięstwo w Billboard Awards for Top Pop Single.

I Want Candy – Melanie C i The Strangeloves

Spicetki świętują rocznicę swojego powstania, a jedna z jego członkiń Melanie C postanowiła pracować nad solowym materiałem. Wróćmy jednak pamięcią do roku 2007, kiedy wydała płytę This Time. Na drugi singiel została wybrana piosenka I Want Candy.

Historia tego utworu sięga roku 1965, kiedy został oryginalnie nagrany przez The Strangeloves, a napisali go Bert Berns, Bob Feldman, Jerry Goldstein i Richard Gottehrer. Kawałek dotarł do 11. miejsca na Billboard Hot 100.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.