Dziś klimatami powrócimy do lekko starszych utworów. Zatrzymamy się na debiutanckim singlu Kylie Minogue oraz kompozycjom śpiewanym przez Melanie C i Sophie Ellis- Bextor w kwiecie kariery.

The Loco-Motion – Kylie Minogue i Little Eva

Cofnijmy się w czasie do późnych lat 80. W 1987 roku zadebiutowała Kylie Minogue wydając jako pierwszy singiel The Loco-Motion (gdzieniegdzie nazywany Locomotion). Piosenka co prawda nie uzyskała większego rozgłosu na świecie, ale w rodzimej Australii stała się prawdziwym hitem. Szybko dotarła do pierwszego miejsca australijskiej listy singlowej, a potem nuciły ją rzesze nowych fanów.

Okazuje się jednak, że był to tylko cover, a jego pierwsza wersja powstała już w 1962 roku. Napisali ją Gerry Goffin i Carole King i miała trafić w ręce Dee Dee Sharp. Ta jednak odrzuciła utwór, co wykorzystała Little Eva. Zyskała ona dzięki temu numer jeden na liście Billboard.

Physical – Sophie Ellis-Bextor i Olivia Newton-John

Już niedługo premiera nowej płyty Sophie Ellis-Bextor. To odpowiedni moment, aby przypomnieć sobie o jej poprzednich utworach. W 2003 roku wydała swój drugi studyjny krążek Shoot from the Hip, a wśród utworów znalazł się tak zwany hidden track, dostępny jedynie w brytyjskiej wersji płyty. Mowa o Physical.

Utwór powstał w 1981 roku i wylansował go brytyjsko-australijska wokalistka Olivia Newton-John. Za kompozycję odpowiadają natomiast Steve Kipner i Terry Shaddick. Wokalistce przyniosła ona nominację do nagród Grammy w kategorii Best Female Pop Vocal Performance i zwycięstwo w Billboard Awards for Top Pop Single.

I Want Candy – Melanie C i The Strangeloves

Spicetki świętują rocznicę swojego powstania, a jedna z jego członkiń Melanie C postanowiła pracować nad solowym materiałem. Wróćmy jednak pamięcią do roku 2007, kiedy wydała płytę This Time. Na drugi singiel została wybrana piosenka I Want Candy.

Historia tego utworu sięga roku 1965, kiedy został oryginalnie nagrany przez The Strangeloves, a napisali go Bert Berns, Bob Feldman, Jerry Goldstein i Richard Gottehrer. Kawałek dotarł do 11. miejsca na Billboard Hot 100.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.