Dział PublicystykaOryginał vs. Cover

Oryginał vs. Cover #57: Natalia Nykiel, Aurora i Christina AguileraKolejne wydanie rubryki przynosi nam młode talenty w postaci Natalii Nykiel i Aurory. Na deser dostajemy utwór Christiny Aguilery z uwielbianego przeze mnie albumu Bionic z samplami z… węgierskiego utworu.

Half the World Away – Aurora i Oasis

Wczorajszy dzień przyniósł nam wiadomość, że do Polski przyjedzie norweska wokalistka Aurora. Z tego też powodu postanowiłem bliżej skupić się na jej debiutanckim krążku All My Demons Greeting Me as a Friend z marca tego roku. Na wersji deluxe oprócz premierowych nagrań znajdują się dwa covery, wśród nich Half the World Away.

Utwór tak naprawdę pochodzi z 1994 a Aurora pożyczyła ją od angielskiej grupy Oasis. Twórcą piosenki jest jej frontman Noel Gallagher, a producentem również i Owen Morris. Kompozycja znalazła się na ich płycie The Masterplan, a widzom może być również znana z czołówki serialu The Royle Family.

Christina Aguilera – Woohoo i Kati Kovacs – Add Már, Uram Az Esőt!

Bionic – dzieło Christiny Aguilery, które nie zostało docenione podczas wydania, a wpłynęło na to, co teraz jest wydawane na świecie, zawiera wiele wspaniałych utworów. Jednym z nich jest Woohoo, gdzie swoją zwrotkę gościnnie rapuje również Nicki Minaj. Jest to jeden z pierwszych featów Oniki, kiedy wkracza na salony znanych i lubianych artystów i śpiewa z nimi utwory.

Charakterystyczne Woohoo zostało jednak zaczerpnięte z innego utworu. W takim brzmieniu po raz pierwszy zostało użyte w utworze Add Már, Uram Az Esőt! węgierskiej wokalistki Kati Kovacs.

Laura – Natalia Nykiel i Bat For Lashes

Natalia Nykiel niedawno wydała nowy singiel Error i przygotowuje się obecnie do wydania nowego wydawnictwa. My jednak skupmy się na promocji pierwszego wydawnictwa, a w szczególności tego, co działo się na koncertach. Oprócz swoich kompozycji śpiewała również między innymi utwór Laura.

Laura to tak naprawdę cover utworu wykonywanego na co dzień przez brytyjską wokalistkę Bat For Lashes. Znalazła się ona na jej trzecim studyjnym albumie The Haunted Man z 2012 i została napisana przez Natashę Khan (czyli Bat For Lashes) i Justina Parkera.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.