Dział PublicystykaOryginał vs. Cover

Oryginał vs. Cover #52: Meghan Trainor, Ariana Grande i Charli XCXŚrodowe południe wita Was w postaci piosenek Taylor Swift, Sama Smitha i Mariah Carey w wykonaniu trzech modnych ostatnio postaci branży muzycznej.

Shake It Off – Meghan Trainor i Taylor Swift

W 2014 roku Meghan Trainor gościła w studiu SiriusXM Hits 1. Wokalistka oprócz swoich utworów, wykonała również własną wersję utworu Shake It Off.

Shake It Off było kompozycją zapowiadającą piątą, ale pierwszą w pełni popową płytę Taylor Swift. 1989 ukazało się w 2014 i osiągnęło wielomilionową sprzedaż. Utwór napisała wokalistka przy współpracy z Maxem Martinem i Shellbackiem. Panowie są również odpowiedzialni za produkcję kawałka.  Singiel był numerem jeden w kilkunastu krajach, wliczając w to Australię, Kanadę,  Stany Zjednoczone i Polskę.

Emotions – Ariana Grande i Mariah Carey

Ariana Grande w 2012 roku niespodziewanie wydała piosenkę Emotions, którą udostępniła do bezpłatnego pobrania wszystkim fanom. Był to także hołd dla własnej idolki.

Emotions powstało w 1991 i znalazło się na drugim studyjnym albumie Mariah Carey o tym samym tytule. Za kompozycję oprócz wokalistki odpowiadają David Cole i Robert Clivilles. To oni są również producentami kawałka. Piosenka stała się jednym z kilkunastu numerów jeden wokalistki w Stanach Zjednoczonych.  To głównie w tym kraju świętowała tak wielkie sukcesy.

Stay With Me – Charli XCX i Sam Smith

Dwa lata temu Charli XCX wzięła udział w specjalnym programie telewizji 4Music. Jednym z utworów, które tam wykonała było Stay With Me.

Utwór został napisany przez Sama Smitha przy współpracy z Jamesem Napierem, Williamem Phillipsem, Tomem Pettym i Jeffem Lynnem. Znalazł się on na debiutanckim albumie Sama Smitha, In The Lonely Hour i stał się jednym z singli go promujących. Utwór dotarł do pierwszego miejsca w Wielkiej Brytanii, ale swoje triumfy święcił też za Oceanem. W Stanach Zjednoczonych dotarł do miejsca drugiego.

 

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.