Dział Publicystyka Oryginał vs. Cover #51: Sam Smith, Kelly Clarkson i Hozier

Oryginał vs. Cover #51: Sam Smith, Kelly Clarkson i Hozier

Dzisiejsza rubryka zdominowana jest przez wokalistów, którzy wydali na jesieni ubiegłego roku reedycje swoich debiutanckich płyt. Na deser urocza Kelly Clarkson w towarzystwie kolejnego pana.

Love Is a Losing Game – Sam Smith i Amy Winehouse

Wielokrotnie nagradzany debiutancki album Sama Smitha In The Lonely Hour ukazał się w 2014 roku. Wokalista postanowił o nim przypomnieć całkiem niedawno wydając reedycję. Na drugim krążku oprócz nowego utworu i remixów, znalazła się równie odświeżona wersja piosenki Love Is a Losing Game.

Utwór ten został nagrany w 2006 roku przez brytyjską wokalistkę Amy Winehouse. Wydany rok później oficjalnie jako singiel, stał się piątym utworem promującym ostatnią płytę wokalistki Back to Black. Piosenkę napisała sama Amy, zaś jej producentem jest producent, z którym współtworzyła swoje największe przeboje – Mark Ronson.

[su_row][su_column size=”1/2″][/su_column] [su_column size=”1/2″][/su_column][/su_row]

Run Run Run – Kelly Clarkson feat. John Legend i Tokio Hotel

Kelly Clarkson w 2015 roku wydała swój siódmy studyjny album Piece by Piece. Krążek ten jednak nie podbił list sprzedażowych, a single z niego wydane nie osiągnęły spodziewanych sukcesów. Ku zaskoczeniu niektórych wokalistka na płycie umieściła również utwór Run Run Run, który nie należy do jej autorskich. Gościnnie pojawia się tu także John Legend.

Oryginalna wersja piosenki powstała nie tak całkiem dawno, bo w 2014 roku. Utwór napisany przez Joacima Perssona, Ry Cuminga i Davida Josta nagrany został po raz pierwszy przez słynną niemiecką grupę Tokio Hotel. Piosenka promowała ich piąty studyjny album Kings of Suburbia. Wydany został również teledysk.

[su_row][su_column size=”1/2″][/su_column] [su_column size=”1/2″][/su_column][/su_row]

Do I Wanna Know? – Hozier i Arctic Monkeys

Tropem jesiennych reedycji poszedł w tym roku również amerykański wokalista Hozier. Po sukcesie debiutanckiej płyty i hicie jakim okazało się Take Me the Church wznowił swoją płytę dodając wersje live swoich utworów, a także wykonywane przez siebie covery. Jednym z nich jest Do I Wanna Know?, które wcześniej śpiewał w Live Lounge dla BBC Radio 1.

Oryginalna wersja piosenki pochodzi z roku 2013 i wylansował ją angielski indie rockowy band Arctic Monkeys. Panowie umieścili go na swoim piąty studyjnym albumie AM. Za napisanie utworu odpowiada Alex Turner zaś produkcją zajął się Ross Orton.

[su_row][su_column size=”1/2″][/su_column] [su_column size=”1/2″][/su_column][/su_row]

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Popularne

4 KOMENTARZE

  1. Pamiętam aferę z Kelly, kiedy się okazało, że nie wiedziała, że oryginał tej piosenki nagrali chłopcy z Tokio Hotel. No i z tego co wiem, bliźniacy są współautorami tej piosenki. Gdzieś przy autorach utworów z jej płyty również byli wpisani :)

  2. Cover Sama lubię, ale jednak do oryginału mam ogromny sentyment i zdecydowanie wolę Amy w tym utworze. Co do „Run, run, run” to jest to jedyna piosenka Tokio Hotel, którą lubię i mogę słuchać, a wersja Kelly też jest dobra. Jednak chyba wolę oryginał, bo lekko od niechcenia śpiewany tekst przez wokalistę zespołu mnie wręcz urzeka i mam wrażenie, że tam lepiej pasuje :)
    Co do „Do I Wanna Know?” to wielbię dwie wersje :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.