Dział News Oryginał vs. Cover #46: Selena Gomez, Lorde i Adam Lambert

Oryginał vs. Cover #46: Selena Gomez, Lorde i Adam Lambert

Środowe południe i kolejna dawka muzycznych coverów. Dziś pierwsze skrzypce grają Selena Gomez, Lorde oraz rodzynek w postaci Adama Lamberta.

Rude – Selena Gomez i Magic!

Pamiętacie piosenkę Rude? Ten wielki hit sprzed dwóch lat był coverowany wielokrotnie. Jednym z artystów, który  postanowił wziąć na swój warsztat ten utwór była Selena Gomez.

Rude to debiutancki singiel kanadyjskiej grupy Magic! Początkowo został wydany w 2013 roku jako promocyjny singiel, jednak wówczas nie osiągnął wiele. Dopiero jego wznowienie na początku 2014 jako oficjalnego singla przyniosło mu wiele sukcesów. Utwór był sześć razy na szczycie Canadian Hot 100, dotarł na szczyt również w Stanach Zjednoczonych, gdzie stał się dziewiątym w kolejności najlepiej sprzedającym utworem roku (8,6 mln). Póki co jest to największy przebój tego zespołu.

[su_row][su_column size=”1/2″]

[/su_column] [su_column size=”1/2″]

[/su_column][/su_row]

Don’t Tell ‚Em – Lorde i Jeremih

Lorde wielką artystką jest. Udowodniła to chociażby wydając debiutancką płytę czy występując ku czci Davida Bowie na Brit Awards 2016. My jednak dziś zajmiemy się jej coverem Don’t Tell ‚Em.

Piosenka pochodzi z trzeciego studyjnego krążka amerykańskiego wokalisty Jeremiha. To trzeci singiel promujący wydawnictwo Late Nights, które ukazało się w grudniu ubiegłego roku. Kompozycja dotarła do szóstego miejsca na Billboard Hot 100, czyniąc z siebie jeden z jego największych przebojów.

[su_row][su_column size=”1/2″]

[/su_column] [su_column size=”1/2″]

[/su_column][/su_row]

Stay – Adam Lambert i Rihanna

Adam Lambert coverów śpiewał mnóstwo. Jego początki sięgają przecież amerykańskiego Idola, gdzie śpiewa się tylko piosenki innych artystów. Gdy jednak wypłynął na głębokie wody i zaczął koncentrować się na własnej muzyce, również o nich nie zapomniał. Tak mieliśmy między innymi podczas jednego z koncertów w Seulu, gdzie wykonał Stay.

Stay to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ballad – singli Rihanny. Piosenka znalazła się na jej siódmym studyjnym albumie Unapologetic i okazała się całkiem sporym sukcesem. W piosence słyszymy dodatkowo wokal Mikky Ekko, którego zaprosiła do nagrania tego utworu, a ponadto, współautora całej piosenki.

[su_row][su_column size=”1/2″]

[/su_column] [su_column size=”1/2″]

[/su_column][/su_row]

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.