Dział PublicystykaOryginał vs. Cover

Oryginał vs. Cover #45: Lady Gaga, Alicia Keys & John Legend i Demi LovatoDziś przygotowałem dla Was trzy (a nawet cztery) gwiazdy dzisiejszych czasów, które zmierzyły się z klasykami. Przed Wami Lady Gaga, Demi Lovato oraz wspierająca się Johnem Legendem, Alicia Keys.

I Wish – Lady Gaga i Stevie Wonder

W 2015 roku Lady Gaga wzięła udział w specjalnym koncercie ku czci Steviego Wondera. Koncert transmitowany był przez stację CBS, a wokalistka wykonała utwór I Wish.

Piosenka została oryginalnie napisana w 1976 roku i została singlem promującym jego osiemnasty studyjny album Songs in the Key of Life. Stevie Wonder jest zarówno autorem tekstu jak i producentem wykonawczym tego kawałka. Piosenka znalazła się również na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100.

Let It Be – Alicia Keys & John Legend i The Beatles

Alicia Keys i John Legend wzięli w 2014 roku udział w koncercie The Night That Changed America: A Grammy Salute to The Beatles, w którym uczczono twórczość zespołu, który równo 50 lat wcześniej zadebiutował.  Para wykonała klasyk Let It Be.

Zespół The Beatles wydało Let It Be w 1970 roku jako utwór promujący ich  dwunasty album o tym samym tytule. Za słowa odpowiada duet John Lennon i Paul McCartney, zaś produkcją zajął się George Martin. Do dziś jest to utwór, który może się poszczycić najwyższym debiutem na liście Billboard Hot 100 wśród ich wszystkich singli – wówczas była to szósta pozycja.

Hello – Demi Lovato i Lionel Richie

Podczas ostatniego rozdania nagród Grammy, odbył się też krótki występ ku czci Lionela Richiego. Wśród występujących znalazła się Demi Lovato z piosenką Hello.

Hello znalazło się na multiplatynowej płycie Can’t Slow Down z 1984 roku i do tej pory pozostaje największym przebojem Lionela Richiego. Wokalista skomponował kompozycję wraz z Jamesem Anthonym Carmichaelem. Piosenka dotarła na sam szczyt listy Billboard Hot 100.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.