Dział PublicystykaOryginał vs. Cover

Oryginał vs. Cover #43: Ellie Goulding, Adele i John NewmanKolejna środa. Mamy więc dla Was nowe wydanie rubryki Oryginał vs. Cover, z której wyglądają do Was Ellie Goulding, Adele, Carly Rae Jepsen, Kodaline, Cheryl i John Newman.

All I Want – Ellie Goulding i Kodaline

Wszyscy żyjemy jeszcze sobotnim koncertem Ellie Goulding na warszawskim Torwarze. Pora jednak zachować wszystko we wspomnienia i… posłuchaj kolejnej dawki muzyki. Jak dobrze wiecie, wokalistka lubi czasami zaskakiwać nas nowymi utworami – coverami, które publikuje na swoim profilu na Soundcloud. Jednym z nich jest piosenka All I Want, którą Wam dziś proponuje.

Historia piosenki sięga jednak 2013 roku, kiedy to została wydana na albumie In a Perfect World irlandzkiego zespołu Kodaline.W tym samym roku została oficjalnie potwierdzona jako czwarty singiel promujący ten album. Utwór dotarł do 15. miejsca na irlandzkiej liście singlowej, zaś w Wielkiej Brytanii dotarł do miejsca 67.

Run Away With Me – John Newman i Carly Rae Jepsen

BBC Radio 1 słynie z wielu audycji. Jedną z nich jest Live Lounge, w którym gwiazdy oprócz własnych utworów prezentują również covery innych znanych artystów. W połowie listopada w programie tym gościł Brytyjczyk John Newman. Wokalistka wykonał Run Away With Me.

W 2015 roku nową płytę wydała Carly Rae Jepsen. Choć płyta Emotion zyskiwała sporo pozytywnych recenzji, to rozeszła się jednak bez większego echa. Drugim oficjalnym singlem zostało Run Away With Me, które również nie osiągnęło większego sukcesu. Za napisanie utworu odpowiadają Jepsen, Mattian Larsson, Robin Lennart Fredriksson, Oscar Holter, Shellback i Jonnali Parmenius. Produkcją zajęli się Mattman & Robin.

Promise This – Adele i Cheryl

W tym samym programie występowała również znana wszystkim Adele. Wokalistka ku zaskoczeniu niektórych wybrała piosenkę Promise This, która wówczas królowała na listach przebojów.

Promise This wylansowała w 2010 roku brytyjska wokalistka Cheryl, występująca wtedy jeszcze jako Cheryl Cole. Piosenka znalazła się na jej drugim studyjnym albumie  Messy Little Raindrops i została napisana przez Priscillę Hamilton, Wayne’a Wilkinsa i Christophera Jacksona. Utwór był numerem jeden w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Tags
Show More


Łukasz Jaćkiewicz

Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Related Articles

3 Comments

  1. Ellie bardzo przyjemnie wykonała „All I Want”, jednak wersja Kodaline zapewne dzięki wokaliście jest niepowtarzalna, wyjątkowa i niezwykle subtelna. ^_^ Zaskoczyło mnie natomiast magiczne wykonanie Adele „Promise This”. Coś cudownego! ☺

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.