Dział Publicystyka Oryginał vs. Cover #42: Paloma Faith, Madonna i David Bowie

Oryginał vs. Cover #42: Paloma Faith, Madonna i David Bowie

Nowe wydanie rubryki Oryginał vs. Cover poświęcone będzie dwóm klasykom w wykonaniu Madonny i Davida Bowie. Dodatkowo słynny utwór INXS, którą śpiewała między innymi Paloma Faith

Never Tear Us Apart – Paloma Faith i INXS

W 2012 roku Paloma Faith wydaje swoją drugą studyjną płytę Fall to Grace. Jest to więc okres przed jej największą popularnością, którą okazuje się moment wydania trzeciej płyty. Zanim to jednak nastąpiło, wokalistka wydała pięć oficjalnych singli, wśród których największy rozgłos uzyskuje Picking Up the Pieces. Cały album sprzedaje się w ilości przekraczającej 600 tysięcy egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii i dociera do drugiego miejsca na liście UK Singles Chart. Ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na dodatkowy utwór, który znalazł się na reedycji tej płyty. Jest nim Never Tear Us Apart.

Australijska grupa rockowa INXS wylansowała ten utwór już w 1988 roku. Piosenka znalazła się na ich szósty studyjnym albumie zatytułowanym Kick. Słowa napisali Andrew Farriss i Michael Hutchence, zaś produkcją zajął się Chris Thomas. Singiel dotarł do 7. miejsca na Billboard Hot 100.

[su_row][su_column size=”1/2″]

[/su_column] [su_column size=”1/2″]

[/su_column][/su_row]

La Vie en Rose – Madonna i Edith Piaf

W 2015 roku Madonna rozpoczęła nową trasę koncertową. Rebel Heart Tour promuje wydają w ubiegłym roku trzynastą studyjną płytę wokalistki. Madonna nieoczekiwanie do tracklisty dołączyła francuski utwór La Vie en Rose, który wykonuje jako 23. w kolejności.

Utwór sięga natomiast już 1946 roku i śpiewała go dama francuskiej piosenki Edith Piaf. Rok później utwór został oficjalnie wydany na singlu i jako B-side zawierał piosenkę Un refrain courait dans la rue. Utwór potem znalazł się między innymi na płycie Chansons parisiennes z 1950 roku.

[su_row][su_column size=”1/2″]

[/su_column] [su_column size=”1/2″]

[/su_column][/su_row]

Nite Flights – David Bowie i Walker Brothers

Black Tie Wite Noise – taki tytuł nosił osiemnasty stuydyjny album Davida Bowie. Płyta ukazała się w 1993 roku i osiągnęła szczyt listy UK Album Charts. Krążek oprócz takich klasyków jak The Wedding, Jump They Say i I Feel Free zawierał również piosenkę Nite Flights.

Pierwszą wersję tego utworu nagrał amerykański wokalista Scott Walker, który wówczas tworzył grupę The Walker Brothers i udzielał się pod pseudonimem Scott Engel. Piosenka znalazła się na płycie o tym samym tytule i wydana została w 1978 roku.

[su_row][su_column size=”1/2″]

[/su_column] [su_column size=”1/2″]

[/su_column][/su_row]

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków. Swoje wolne pięć minut przeznacza na realizację swoich pasji, bieganie, tworzenie własnych tekstów i spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.