Dział NewsDział PublicystykaProgramy muzyczne w TVThe VoiceWywiady

Oni mogą być gwiazdami. Rozmawiamy z uczestniczką aktualnej edycji The Voice of Poland – Magdaleną Tul

Magdalena Tul podczas przesłuchania w ciemno wykonała utwór Beyonce Crazy in Love. Swój fotel odwróciła Patrycja Markowska oraz Baron i Tomson. Magda wybrała za swoich trenerów chłopaków. Magdę znamy również jako reprezentantkę naszego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2011 roku. Przeczytajcie, co Magda powiedziała nam o sobie, swoich marzeniach, programie i Eurowizji.

Wywiad

Marta Mrowiec: Kim jest Magdalena Tul?

 • Magdalena Tul: Myślę, że to dość silna kobieta, niepoprawna optymistka, idealistka, wciąż wierząca w ludzi, jeszcze zbyt naiwna.

Marta Mrowiec: Gdyby nie muzyka to… ?

 • Magdalena Tul: Nigdy nie miałam i nie mam planu B.

Marta Mrowiec: Kiedy byłam małą dziewczynką to marzyłam o…?

 • Magdalena Tul:  Chyba przede wszystkim o szczęśliwym, udanym życiu pełnym miłości i pasji.

Marta Mrowiec: Dokończcie zdanie. Życie bez muzyki…

 • Magdalena Tul: …to jak życie bez powietrza.

Marta Mrowiec: Skąd muzyka w Twoim życiu?

 • Magdalena Tul: Muzyka była w moim domu rodzinnym od zawsze. Dzięki rodzeństwu poznałam szeroki wachlarz utworów lat 70, 80. Mieliśmy tez w domu ciekawe nowinki elektroniczne jak mikrofon. Miałam wtedy zaledwie kilka lat i uwielbiałam się nagrywać. Dość szybko sama zaczęłam interesować się grą i udało mi się namówić rodziców na klawisz, na którym próbowałam wygrywać melodie usłyszane w radiu. O dalszym moim losie zdecydował w sumie przypadek. Będąc przypadkiem z przyjaciółmi w osiedlowym klubie, usłyszałam zza ściany próbę zespołu. Od tamtej pory nie byłam w stanie myśleć o niczym innym.

Marta Mrowiec: Jeżeli mogłabyś wybrać jednego artystę, z którym mogłabyś stworzyć duet to kto by to był? (obojętnie czy żyjący, czy nie)

 • Magdalena Tul:  Piotr Cugowski – jest wspaniałym , charyzmatycznym i wszechstronnym artystą.

Marta Mrowiec: W jakim repertuarze czujesz się najlepiej?

 • Magdalena Tul: Nie lubię być zamykana w szufladce. Dla mnie muzyka jest jedna, niezależnie od tego w jakie brzmienia jest ubrana. Potrafię odnaleźć się w różnym repertuarze, od mocnych funkowych, rockowych brzmień, po spokojne, wzruszające ballady i klimatyczne utwory.

Marta Mrowiec: Kto Cię inspiruje?

 • Magdalena Tul: Myślę, że to szacowne grono jest bardzo duże. Mówiąc o artystach, są to: Chaka Khan, Stevie Wonder, Justin Timberlake, Michael Jackson, Miles Davis… i dużo, dużo więcej. Poza tym inspirują mnie ludzie i ich historie.

Marta Mrowiec: Czego oczekujesz po udziale w programie The Voice of Poland?

 • Magdalena Tul:  Im mniejsze oczekiwania, tym mniejsze rozczarowanie. Nie oczekuję zatem niczego, poza możliwością przeżycia ciekawej przygody.

Marta Mrowiec: Jeśli byś wygrała to…?

 •  Magdalena Tul: Od dawna mam wytyczony cel i sukcesywnie do niego zmierzam, niezależnie od możliwości i przeszkód , które napotykam po drodze. Gdybym wygrała, być może byłaby to droga na skróty, ale nie wiem czy byłoby to lepsze czy gorsze rozwiązanie. Każdy ma swoją własną drogę.

Łukasz Mantiuk:  Eurowizja – wielka przygoda czy błąd? Cieszysz się, czy żałujesz tego?

 • Magdalena Tul:  Nie żałuje i nigdy nie będę. Był to wspaniały okres w moim życiu.

Łukasz Mantiuk: Wzięłabyś udział w tym przedsięwzięciu jeszcze raz (gdyby Polska ponownie startowała)?

 • Magdalena Tul:  Na chwile obecną nie czuje takiej potrzeby. Teraz chce się skupić na własnej drodze artystycznej, na płycie i koncertach, ale jak to mówią, nigdy nie mów nigdy. Jeśli będę miała tylko odpowiednią piosenkę i chęci-czemu nie.

Łukasz Mantiuk: Jak Ci się wydaje, dlaczego w Polsce Eurowizja jest okrzyknięta taką złą sławą, złym, czarnym PR-em? Podczas gdy np. w krajach skandynawskich jest to wydarzenie na miarę narodowego święta…

 • Magdalena Tul: Dobre pytanie. Myślę, że w Polsce po prostu nie dbamy o ten konkurs. Reprezentant jest zostawiony na pastwę losu, musi się sam do tego przedsięwzięcia przygotować, podczas gdy w innych krajach pracuje nad tym sztab ludzi. Nigdy nie zapomnę jak dzień przed wylotem do późnej nocy składałam z mamą i tancerkami koszulki, które były częścią pakietu promocyjnego. Przez pewien czas miałam tez w domu pocztę, wysłałam ok 500 płyt promocyjnych do rożnych krajów. Myślę, że to nie powinny być zajęcia dla artysty, który ten czas powinien poświęcić na przygotowania innego typu. Inną sprawą jest kwestia promocji. Piosenki eurowizyjnej nie usłyszysz w rozgłośniach radiowych. Chyba że owa piosenka znalazła się tam z innych powodów niż Eurowizja.

Więcej na temat Magdy Tul znajdziecie na jej facebookowym profilu: Magdalena Tul.

All About Music dziękuje za rozmowę i życzy samych sukcesów.

Przepytywana: Magdalena Tul

Przepytujący: Marta Mrowiec, Łukasz Mantiuk

magda tul 1

magda tul 2

magda tul

 

Cykl ‚Oni mogą być gwiazdami’

Obecnie na antenie telewizyjnej Dwójki trwa program The Voice of Poland – druga edycja, a na TVN-ie możemy oglądać trzecią edycję X Factora. Zanim jeszcze obecni uczestnicy tych programów staną się gwiazdami, poprosiliśmy ich o odpowiedzi nam na kilka pytań. Nie wiedzieliśmy jeszcze czy przeszli dalej, czy wygrali Bitwy w programie The Voice of Poland, czy przeszli bootcamp i domy jurorskie w X Factorze. Oni nam też tego nie zdradzili, ale pokrótce nakreślili kim są i jakimi artystami chcą być.

Wszystkie wywiady możecie znaleźć pod tym linkiem: Oni mogą być gwiazdami.

Tags
Show More


Marta Mrowiec

Gdyby nie muzyka zapewne więcej pisałaby o książkach. Gdyby nie książki pewnie więcej pisałaby o muzyce. Słucha głównie rapu, ale jest też otwarta na to co dziwne, eksperymentalne i odkrywcze. Unika przeciętności i tego co akurat modne, chyba że jest dobre. Często wraca do starszych,polskich kawałków, które mają swój specyficzny klimat.

Related Articles

6 Comments

 1. Pani Magda była już na Eurowizji i pokazała co potrafi więc ona gwiazdą już nie będzie dla mnie NIE!

   1. Jak nie jej wina? Ona jechała, ona śpiewała, ona tańczyła, to była jej piosenka więc do kogo miałaby mieć ewentualne pretensje? Ja się tam nie prezentowałam tylko ona więc gdyby miała piosenkę godną bycia Hitem Europy to i głosowanie by się na sukces przełożyło…

    1. Przeczytaj co Ona napisała – nie miała żadnego wsparcia. Inne kraje przecież mają wielką promocję, jeżdżą promują się, mają wsparcie na scenie, w stylizacji, kostiumach we wszystkim, a ona została tylko wybrana i tyle. resztą musiała się sama zająć. Może i piosenka jest do dupy ale na pewno 100% winy nie leży po jej stronie

     1. Nie posądziłam jej aż o 100% winy po prostu w tym wypadku głosowanie polityczne to lipny argument :)

     2. W ogóle Polska w Eurowizji to temat na bardzo długą dyskusję. :)
      Niemniej jednak, ja już Magdzie wybaczyłem nawet te fałsze podczas eurowizyjnego występu, bo wyobrażam sobie, jaki musi to być ogromny stres. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.