W dzisiejszym odcinku garść akustycznego grania od artystek z mroźnej północy, inteligentnie zagrana elektronika od kolumbijskiego duetu oraz wokalista ze Stanów Zjednoczonych dysponujący urzekającym wokalem. Zapraszam do odsłuchu!

Trzydziesty pierwszy odcinek rozpocznę duetem z mroźnej północy – nosi on nazwę My bubba. Pierwotnie zespół występował jako trio (My bubba & Mi), ale obecnie, tak jak wspomniałem, w jego skład wchodzą dwie panie:  Guðbjörg Tómasdóttir z Islandii oraz My Larsdotter Lucas pochodząca ze Szwecji. Artystki mają na swoim koncie pięć płyt, z czego ta ostatnia wydana została w bieżącym roku – jest to album Big Bad Good. Muzyka zgromadzona na krążkach to subtelnie zagrany akustyczny folk-pop z ciepłymi wokalami – dziewczyny grają na gitarach, banjo i zabytkowej norweskiej cytrze. Jednym zdaniem – jest to muzyka idealna na nadchodzące długie wieczory. Poniżej utwór z płyty Goes Abroader.

Drugi zespół dzisiejszego odcinka to kolumbijska formacja Ságan. Tak jak poprzedni zespół tak i ten jest duetem – w jego skład wchodzi María Mónica Gutiérrez oraz Felipe Ortega Blanco. Tym razem zmieniamy klimat, ponieważ muzyka, którą tworzą ci artyści to elektronika – dookreślając jest to IDM z nutką ambientu i downtempo. Ságan wydali do tej pory jedną, debiutancką płytę zatytułowaną Cada Célula – ukazała się ona w maju bieżącego roku. A jako próbkę wybrałem utwór Calígula zagrany podczas występu w KEXP. I jeszcze jedno warto dodać: Ságan to świetny wokal i równie dobre linie melodyczne – to wszystko w utworze poniżej.

Na koniec wokalista i gitarzysta ze Stanów Zjednoczonych o imieniu i nazwisku David Bazan. Do 2006 roku jego działalności muzyczna to zespoły takie jak Pedro the Lion czy Headphones, ale właśnie od wspomnianego roku Bazan zaczął nagrywać solo. W skutek tego powstały cztery studyjne albumy – Curse Your BranchesStrange NegotiationsDavid Bazan + Passenger String Quartet – Volume 1 oraz ta najświeższa – Blanco. A jaką muzykę gra David Bazan? Gra rock akustyczny, indie rock, a na ostatnim albumie zaczął eksperymentować z elektroniką (z ogromnym powodzeniem). Dodatkowo dysponuje świetną barwą głosu, która idealnie dopełnia całości kompozycji. Poniżej utwór właśnie z ostatniej płyty zatytułowany Trouble with Boys, który idealnie udowadnia jak dobrym pomysłem był romans Bazana z elektroniką.