Niecałe dwa miesiące dzielą nas od festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Organizatorzy ogłosili sześciu nowych gości, a wśród nich znajduje się amerykańska wokalistka – Cat Power. Zobaczcie kogo jeszcze nie zabraknie na lipcowym festiwalu.

Organizatorzy Tauron Nowa Muzyka Katowice ogłosili, że na festiwalu pojawią się również tacy artyści jak: Cat Power, zespół !!! (chkchkchk), oraz polscy wykonawcy – Kroki, SOTEI, Piernikowski oraz DEAS/AGIM. Impreza odbędzie się w dniach 6-9 lipca w Katowicach.

Cat Power – wokalistka, która na scenie alternatywnej od lat 90. !!! (chkchkchk) – wykrzykniki pochodzą z Kalifornii i od ponad 20 lat mieszają punk, funk i muzykę klubową. Polskie Kroki pod koniec 2016 wydały debiutancki album Stairs, a ich twórczość to muzyka elektroniczna połączona ze stylistyką soulu i indierocka, z elementami jazzu. Piernikowski współtworzy duet SYNY, a jego muzyka łączy punk, rap, noise, minimalizm i eksperymentalną elektronikę. Perkusyjne improwizacje i samplerowe eksperymenty to opis duetu SOTEI. Szósty gość – DEAS/AGIM to drugi polski duet, który pojawi się na festiwalu tworzy DEAS didżej i producent oraz AGIM weteran polskiej sceny alternatywnej.

Ceny karnetów na festiwal:
1-dniowy: 150zł
2-dniowy: 260zł
3-dniowy: 300zł

Wszystko odbędzie się w Katowicach w dniach 6-9 lipca 2017!